Teknik AnalizEthereum Teknik Analiz

Zincir üstü veriler & Ethereum (ETH) Teknik Analizi

Google News Abone Ol

Zincir üstü veriler, Ethereum (ETH) için balina olarak da adlandırılan büyük yatırımcıların geçen ayki düzeltmeden yararlandığını gösteriyor. Son düşüşleri önemli bir fırsata çeviren balinaların cüzdanlarında bulunan ETH miktarları giderek artıyor. Bulunduğumuz noktaları alım fırsatı olarak gören bu yatırımcıların önümüzdeki süreçte yeni bir ralliye öncülük ettiklerini görebiliriz.

Balina olarak nitelendirilen ve milyonlarca dolarlık ETH’ye sahip olan cüzdanların bu dönemlerde sıkça ceplerini doldurduklarını görmüştük. Geleneksel finans sisteminde, bu büyük yatırımcıların nasıl davranacağını net bir şekilde kontrol etmek mümkün değildir: bakiyeleri nelerdir? Aktif olarak alıyorlar mı yoksa satıyorlar mı? Ne zaman işlem yapacaklar gibi soruların cevaplarını alamayız. Ancak, kripto para birimleri için durum çok daha farklı. Kripto paralarda ve Ethereum’da tüm veriler zincire dahil edildiğinden ve yalnızca tek bir işlem olduğundan, bu verilerin çıkarılması ve kontrol edilmesi sorunsuzdur. Bu zincirlerde toplanan veriler de ilerleyen dönemlerde yatırımcıların neye hazırlandığını bizlere gösterebilir.

finansal grafik
Kaynak: IntoTheBlock

Ethereum (ETH) için, cüzdanlarında 10.000 ila 100.000 ETH tutan yatırımcılar, toplam ETH hacminin neredeyse dörtte birini kontrol ediyor. Dolayısıyla, bu dev yatırımcı grubunun ETH fiyatı üzerinde önemli bir etkisi var. Yukarıdaki tabloda da görülebileceği üzere, dev yatırımcıların ETH bakiyeleri hala büyüyor. ETH balinaları, toplam bakiyelerini Mart ayında 28.3 milyon ETH’den bugün 29,0 milyona çıkardılar. Bu da neredeyse 700.000 ETH’ye denk geliyor ve 1,38 milyar dolar civarında bir yeni satın alım anlamına gelmekte.

24 Mayıs 2022 gününde Ethereum (ETH) %5 civarında bir düşüşten kaçamadı. Bu düşüşle 2.000 dolarlık kritik noktanın hemen altından işlem gören ETH, 25 Mayıs 2022 saat 09.10 itibarıyla 1.982 USDT’lik bir değere sahip. Yatırımcıların hafta içerisinde bu kritik noktayı aşması beklenirken, yapılacak denemelerin ilk olarak 2.100 dolar noktasını hedefleyeceğini söyleyebiliriz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir