Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Kripto Paralardaki yükseliş kalıcılık sağlayamadı !

Google News Abone Ol

Kripto para piyasası haftasonu yaşamış olduğu yükselişi bugün ki düşüş sebebiyle devam ettiremedi. Düzelme çabasıyla haftasonu atağa geçen Bitcoin bugün gelen veriler neticesinde  30 bin doların altında kaldı. 

Çin son zamanlarda risk teşkil eden varlıklara karşı  korumacı tavır sergiliyor. Bu hal biran için kripto paralar da yükseliş yaşatmıştı lakin bu hal kalıcı olamadı. Çin’den gelen veriler ışığında Bitcoin’in tekrar 30 bin dolar altında seyrettiğini söyleyebiliriz.

Lider kripto para birimi olan Bitcoin‘de %5’i aşan değer kaybı yaşanırken diğer kripto para birimlerinden  olan Avalanche ve Ether gibi birçok varlığında değer kaybına uğradığını görmekteyiz.

Geçtiğimiz hafta yaşanan Terra faciasına nazaran bu hafta daha sakin seyrediyor gibi. TerraUSD‘nin çöküşü sonrası Bitcoin’de de düşüş yaşandı ve Bitcoin 25 bin 425 dolara kadar gerileme kaydettti. Algoritmik bir sabitcoin olan Terra’da ve Luna’da yaşanan bir gerginlik tüm sistemi topyekün bir kargaşaya sürükledi.

Piyasa düşüşünde yeni bir direnci bulmuş olduk

Kripto para piyasasının önde gelen aktörlerinden olan Binance CEO’su Twitter üzerinden düşüşlerle alakalı şöyle bir paylaşımda bulundu: ” Büyük bir projenin çöküşü dolayısıyla gelen şok dalgalanmaları tüm endüstriyi etkisi altına aldı; ama biz bu son çöküşte görülemeyen yeni bir direnci bulduk”

Bir diğer ünlü kripto para aktörü olarak Panter Capital Dijital Varlıkların başında bulunan Paul Veradittakit bu çöküşün, daha önce yaşanan Kripto Kışı düşüşlerinden farklı olduğunu iddia ediyor. Veradittakit’e göre, bu krizde piyasaya dahil olan daha fazla kripto para yatırımcısı var ve bu durumu kendileri için fırsat olarak görüyorlar.

Bitcoin piyasa değeri kaybetti

Bugün yaşanan hareketlilik dün yaşanan kazançların geri verilmesine sebep oldu. CoinGecko verilerine göre: kripto varlıklarda yaşanan değer kaybı 326 milyar doları buldu. Bu da toplam piyasa değerinin 1,33 trilyon dolara gerilemesine sebep oldu. Bitcoin ise yüzde 57 oranında bir piyasa değer kaybı yaşadı.

Mudrex’in CEO’su Edul Patel’de mevcut durum ile ilgili, Bitcoin’in şuan ikinci destek noktası olan 27 bin dolar seviyesinde seyrettiğini ve dengelenebileceği seviyenin bu seviye olabileceğini ifade etti.

bitcoin direnç kazandı

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir