NFT Haberleri

Yuga Labs, topluluğu önemli bir saldırıya karşı uyardı

Google News Abone Ol

Bored Ape Yacht Club (BAYC) koleksiyonunun geliştirici şirketi Yuga Labs, NFT topluluğunu hedef alan “kalıcı bir tehdit grubu” tarafından “koordineli saldırı” keşfettiklerini bildirdi.

BAYC sahipleri, dikkat!

Takipçilerini dikkatli olmaya çağıran Yuga Labs, 19 Temmuz’da güvenlik ekiplerinin grubu uzun süredir izlediğine dair bir tweet attı. Şirket, bu tehdit grubunun çalışma biçiminin, sosyal medya kanallarından dolandırıcılık faaliyetleri yaparak NFT topluluğuna zarar vermek olduğunu belirtti.

Yuga Labs, ekibin bu tehdit grubu hakkında ne keşfettiği konusunda henüz resmi bir açıklama veya ayrıntılı bir açıklama yayınlamadı. Buna ek olarak, Yuga tarafından davayla ilgili sosyal medya sorularına da henüz yanıt verilmedi. Ancak bu, Yuga’nın toplumu sosyal medya dolandırıcıları tarafından yönlendirilen olası bir kimlik avı saldırısı hakkında uyardığı ilk sefer değil. Geçen ay da, takma adlı bir kurucu ortak olan Gordon Goner, Yuga’nın sosyal medya hesaplarında benzer bir saldırı uyarısı paylaşmıştı.

Goner, yatırımcıları Yuga’nın asla sürpriz teklifler yapmadığı konusunda uyardı ve bu yüzden çoğu bilgisayar korsanı kurbanlarını bu aldatmaca ile cezbettikleri için bundan kaçınmaları tavsiye edildi. Bu uyarıyı gönderdikten kısa bir süre sonra, Yuga yetkilileri hemen mevcut güvenliği sıkılaştırdı ve Twitter ve diğer sosyal medya hesaplarını izlemeye başladı.

Ayrıca geçen ay Yuga Discord sunucuları saldırıya uğrarken 200 ETH değerinde 32 BAYC NFT alan büyük bir kimlik avı saldırısı yaşandı. Tıpkı bu yılın başlarında olduğu gibi, BAYC birkaç hafta arayla iki benzer saldırı yaşadı.

İlki, web sitesinin, bilgisayar korsanlarının müşterilerin kişisel bilgilerini ve kripto para birimlerini telefonlarından çalmasına neden olan kötü amaçlı yazılım tarafından saldırıya uğramasıydı. Bu hack, 286 ETH (790.000 dolar) değerinde bir kimlik avı saldırısıydı.

Başka bir saldırı ise, bilgisayar korsanlarının Yuga’nın 3 NFT koleksiyonunun üyeleri tarafından barındırılan resmi bir Discord hesabına erişim kazanmasıydı.

Bu arada, zincir içi analist OKHotShot tarafından bu ay paylaşılan bir rapor, BAYC, KnowOrigin, Lacoste ve Memeland (9gag) gibi koleksiyonlar da dahil olmak üzere 107 NFT Discord kanalının saldırıya uğradığını gösteriyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir