KriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

YouTube CEO’su, NFT’lerin içerik oluşturucu platformuna eklenebileceğini ima ediyor!

Google News Abone Ol

YouTube CEO’su Susan Wojcicki, Salı günü şirket blogunda yayınlanan bir mesajda YouTube’un 2022 için önceliklerini ele aldı. Bu öncelikler arasında, platformun video yaratıcıları için NFT özellikleri ekleme olasılığı yer alıyor.

Ancak bunun nasıl görünebileceği henüz belirlenmedi. Wojcicki’nin açıklamasında YouTube ekibinin Web3 alanındaki gelişmeleri “ilham kaynağı olarak” kullanacağı iddiası dışında ek ayrıntı verilmedi.

“Kripto dünyasında geçen yıl, NFT’ler ve DAO’lar, içerik oluşturucular ve hayranları arasındaki bağlantıyı büyütmek için önceden düşünülemez bir fırsatın altını çizdi.”

 

İçerik oluşturucularınpara kazanmaları için 10 yol var. Sırada NFT’ler olabilir mi?

YouTube, içerik oluşturucuların para kazanabileceği yolların sayısını artırmaya çalışırken, seçeneklerden biri “gelişmekte olan teknolojilerden yararlanmak“. Şu anda, reklamlar ve yeni tanıtılan TikTok benzeri YouTube Shorts dahil olmak üzere, Wojcicki’ye göre içerik oluşturucuların işlerinden para kazanmaları için 10 yol var. Sırada NFT’ler olabilir mi?

Similarweb’e göre YouTube, en büyük içerik oluşturucu topluluklarından birine sahiptir ve dünyanın en çok ziyaret edilen ikinci sitesidir. Yakın zamanda iOS kullanıcılarının NFT’leri profil resimleri olarak kullanmalarına izin veren Meta ve Twitter gibi sosyal medya platformları tarafından Metaverse ve diğer Web3 girişimlerinin yükselişi ışığında, YouTube yetenekleri korumak ve çekmek için rekabet ediyor gibi görünüyor.

Wojcicki mektubunda ayrıca oyun yaratıcılarının canlı deneyimini iyileştirmeye öncelik verdiklerini belirtti. Video oyunlarında NFT entegrasyonu, NFT’lerin benimsenmesi için ana kullanım durumu haline geldiğinden, bu, oyun yaratıcılarının YouTube’un yeni girişiminden yararlanmaya daha açık olabileceğini düşündürebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir