Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Yenilikçi grup, Bitcoin’i benimserken ING ve PayPal bağışları engelliyor!

Google News Abone Ol

İlerici solcu aktivistleri ve organizatörleri destekleyen küresel bir organizasyon olan Progressive International, büyük ödeme ve bankacılık firmaları tarafından bankaların kaldırılmasına yanıt olarak kripto para birimlerine geçiyor.

Örgüt Pazartesi günü Twitter’a giderek Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) gibi kripto para birimlerini küresel finansal sistemden kapatma girişimlerine karşı kendini savunmak için bağış kabul ettiğini duyurdu.

Progressive International’dan bir sözcü Hollandalı ING Bank ve ödeme devi PayPal’ın, insanları COVID-19’a karşı aşılamaya yardımcı olmak için Küba ile dayanışma kampanyalarının yanı sıra kuruluşa yapılan bağışları engellediğini söyledi. Temsilciye göre, ING ve PayPal “Amerika Birleşik Devletleri ambargosunu desteklemek için hareket ediyor”.

Geçen ay duyurulan aşı kampanyası, Küba hükümetinin COVID-19 için aşı geliştirmedeki ilerlemesini vurgulamayı ve çabalarını sergilemek için bir uzmanlar paneline ev sahipliği yapmayı amaçlıyordu.

“İlerici Uluslararası, çalışmalarımızı finanse etmek için halktan gelen küçük bağışlara güveniyor”

 

“Bizi uluslararası finansal sistemden uzaklaştırma girişimlerine karşı bir savunma olarak, artık fiat para birimlerinin yanı sıra kripto para birimlerinde de bağışları kabul ediyoruz. Kripto para birimlerinde aldığımız bağışlar için minnettarız.”

Sözcü, kuruluşun kriptoda bağışları ilk kez etkinleştirdiğini söylemeye devam etti. Kişi, “Küba ile sınırlı olmayan, çalışmalarımızı desteklemek için kripto para bağışlarını kabul etmeye devam etmeyi planlıyoruz ve uygun olduğunda diğer para birimlerine de genişleyebiliriz” dedi.

Temsilci, kuruluşun web sitesini yakında kripto bağışları hakkında bilgi içerecek şekilde güncelleyeceğini söyledi.

Progressive International, yazı yazılırken Twitter’da BTC cüzdan adresinin toplam 0.008 BTC (307 $) topladığını, ETH cüzdan adresinin ise 0.715 ETH (1.979 $) tuttuğunu duyurdu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir