Kripto Haberleri

Yatırımcılar Kripto Para almak için borç alıyor: İşte kaygıya düşüren veriler!

Google News Abone Ol

Kripto para piyasası içerisinde bulunduğumuz 2022 yılının Ocak ayından beri keskin bir düşme yaşıyor. Bu düşme bilhassa 5. Ayda şiddetin gittikçe artmasını sağladı.

Kripto para piyasasının karşı karşıya kaldığı kırılım, bazı yatırımcılara bir şans verse de kimileri yalnızca alım ortalamasını aşağıya doğru çekmek için harekete geçti. Bitcoin ücreti bir seviyede 26.000 dolar ölçüsünde geriledi ve son günlerde tekrardan 30.000 dolar ve üstü seviyelere ulaştı.

Buna karşın altcoinlerde toparlanma bu denli süratli olmadı ve pek çok kripto para aylar öncesinin fiyatlarına düştü. Durum böyle olunca yatırımcılar alım yapmak ve ortalamasını aşağıya doğru çekmek için fazladan anaparaya ihtiyaç duydu.

KIS Finance aracılığıyla yapılan tüketici araştırma anketine göre ise; yatırım yapan kişilerin büyük bir kısmı borç alarak ortalama düşürmeye ve tekrar alım yapmaya çalışıyor.

altcoin

Yatırımcılar Kripto Para almak için kredi çekiyor!

İletilen bilgilere göre, kripto para yatırımı yapan kişilerin minimum 3’te 2’si, kripto para alımı yapmak için borç alma yoluna gitmiş. Birikimin ya da gelirin kullanılması yerine kripto para alımı için borç para kullanımının tercih edilmesi ise baskıyı daha da fazla yoğunlaştırabilir. Kripto para alımı için kredi kartı kullanımı ise %64 dolaylarında.

Kripto para yatırımı yapan kişilerin %64 dolaylarındaki bir bölümünün kredi kartı ile kripto para temin etmesi korkunç olarak tabir edilebilir.

Bundan önceki haftalarda pek çok kripto para birimi fiyatı %70 dolaylarında bir düşüş yaşadı. Durumun seyri bu yönde ilerlerken bu tarz bir yatırımın borç yordamı ile gerçekleştirilmesi son derece büyük bir risk barındırmaktadır.

Yaş dağılımı göz önüne alındığı zaman ise; 18 ila 24 yaş arasının %70, 25 ila 34 yaş arasının %64, 35 ila 44 yaş arasının %68, 45 ila 54 yaş arasının %62, 55 ila 64 yaş arasının ise %45 nispetinde borç para kullanmayı tercih ediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir