Teknik Analiz

Yatırımcılar Do Kwon’a tepkili! LUNA 2.0 düşüşü durdurabilecek mi?

Google News Abone Ol

Bir Twitter kullanıcısı Sassalox, Terra’nın kurucusu Do Kwon’a, piyasaya sürülmesinden sadece 5 gün sonra %66 düşen LUNA 2’nin çöküşünün ardından LUNA 3’ün zamanının gelip gelmediğini sordu. Son günlerde önemli düşüşlerin görüldüğü bu yeni proje de yatırımcıların tepkisini almaya devam ediyor. Buna rağmen hala günlük işlem hacimlerinde on milyonlarca işlemin kaydedildiğini belirtmek gerek. Do Kwon’un yeni projesi olan LUNA 2.0’ın düşüşü duracak mı? İşte Terra (LUNA) için son durum

LUNA airdrop payını alan yatırımcı hızla uzaklaşıyor!

Eski Luna Classic (LUNC) projesinin yerine LUNA 2.0’ı duyuran Do Kwon, bu noktada yatırımcıları yeni ağa aktarmak için airdrop düzenledi. Şu anda birçok borsada airdrop etkinliği tamamlandı ve yatırımcılar yeni coin varlıklarına kavuştular. Ancak, piyasadaki ağır satış miktarlarına baktığımızda LUNA airdrop etkinliğinden payını alan yatırımcının hızla piyasayı terk ettiği görülmekte. Şu anda yatırımcıları korkutansa bu durumun bir süre daha devam etmesi.

CoinMarketCap verilerine göre Luna 2.0, Cumartesi günü piyasaya sürüldüğünde 17.80 dolardan satılırken şu andaysa 7.15 dolara satılıyor. Zirve olarak 20 dolara kadar çıkmayı başaran bu yeni projenin şimdi ne yaşayacağı büyük bir merak konusu.

LUNA 2.0 ne yöne gidecek?

Henüz çiçeği burnunda bir isim olan LUNA 2.0 için son 24 saatte %17 çıkış yaşandı. Bununla birlikte, haber yayın saatleri itibariyle 7.15 dolardan işlem gören token biriminin önemli direnç seviyeleriyle savaşması gerekecek.

LUNAUSDT 2022 06 02 20 30 12

Yeni Terra (LUNA) için son birkaç gündür RSI değerlerinde önemli bir artış göze çarpıyor. Bununla birlikte boğalar, şu anki 7 dolarlık noktayı bir destek haline getirmek için çabalamakta. Söz konusu noktayı korumak için güçlü satın alımların görüldüğü LUNA için bir sonraki durak doğrudan 8.5 dolar olabilir.

Oldukça değişken bir görüntü çizen LUNA projesinde Do Kwon tarafından yapılan her bir açıklama büyük önem arz ediyor. Şu anda piyasalarda tekrardan yatırımcı güvenini kazanmaya çalışan kurucu ismin sosyal medyada önemli tepkilerle karşılaştığını söyleyebiliriz.

LUNA 2.0 için yukarda bahsedilen pozitif havanın kazanılamaması durumundaysa 6 dolarlık desteğe geri inilebilir. Geçmişte o bölgeyi iyi koruyan yatırımcıların bir süre dar bir aralıktan işlem yaptığını görebiliriz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir