Kripto Haberleri

Yatırımcılar Bitcoin biriktirmeye devam ediyor

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarındaki düşüşlere rağmen yatırımcıların Bitcoin varlıklarını artırmaya devam ettikleri ortaya çıktı. Zincir üstü veri sağlayıcısı The Block tarafından açıklananlara göre son günlerde cüzdanlardaki miktarlar giderek artıyor. Bu da yatırımcıların uzun vadede kripto liderine olan güvenini kanıtlar nitelikte.

Bitcoin varlıkları giderek artıyor

Tüm dünyada 2021 ve 2022 yılları virüs sorunları ve savaş olayları nedeniyle büyük bir enflasyon sarmalı yaşanıyor. Başta ABD ve Avrupa olmak üzere dünyanın hemen hemen her noktasında fiat paralar artık bir miktar daha değersiz. Bu durum karşısında da yatırımcılar kendisini bir şekilde güvene almak istiyor. Kripto paralar da bu noktada öne çıkan yatırım seçeneklerinden biri konumunda. Son dönemlerde her ne kadar büyük bir değer kaybına uğramış olsa da günün sonunda önemli bir kaçış alanı olduğu biliniyor.

Kripto para piyasalarına giriş yapan yatırımcıların ilk tercihlerinden biri genellikle Bitcoin (BTC) oluyor. Bu durumun nedenleri arasında onun ilk kripto para birimi olmasına ek olarak uzun vadeli verdiği güven de gelmekte.

bitcoin btc tüm zamanlar değeri

Yukarıdaki görselde Bitcoin’in 2013 yılının ortasından bu yana olan değeri görülmektedir. Verilere baktığımızda kripto para lideri uzun vadede iyi bir iş başarmış görünüyor. Bununla birlikte son zamanlarda zirve noktasından çok uzaklarda olduğu da kabul edilmesi gereken bir gerçek konumunda. Her ne kadar son dönemlerde büyük bir düşüş yaşamış olsa da uzun vadeli olan güven halen devam ediyor.

The Block tarafından sağlanan veriler de son günlerde birikimlerin artmaya başladığını gösteriyor. Düşüş trendini takiben cüzdanlardaki birikimler azalmaya başlasa da son birkaç gündür işler tersine dönmüş durumda. Yatırımcılar artık geleneksel finans sistemlerinde de büyük düşüşlere şahit olabildiğinden kripto paralar daha da ilgi çekici oluyor. Bununla birlikte ABD doları da dahil birçok fiat para biriminin bu yıl önemli bir değer kaybetmesi 2. bir seçeneğe olan ihtiyacı doğurdu. Bu noktada da yine Bitcoin ve altcoin birimlerinin öne çıktığını görüyoruz.

Haber yayın saatleri itibariyle Bitcoin (BTC) için 20.776 dolarlık noktadan işlem yapılıyor. Son 24 saatte yatırımcısına %3’lük bir değer kaybı yaşatan BTC’de bir süre daha 20 bin dolarlık destek noktası etrafına seyir görebiliriz. Bir süredir bu noktada yatay seyrini sürdüren BTC için yükseliş trendini başlatacak ilk hamle bir şekilde 25.000 dolara kadar tırmanılması olacaktır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir