Kripto HaberleriBitcoin Haberleri

Yatırımcı Warren Buffett Bitcoin konusunda haklı çıktı!

Google News Abone Ol

Bitcoin, Ethereum veya Ust gibi kripto paralara güvenerek yatırım yapan çok sayıda yatırımcı bulunuyor. Ancak dünyaca ünlü Warren Buffett gibi yatırımcılar tarafından kripto para güvensiz bulunuyor. Son dönemde piyasada yaşanan büyük çöküş yatırımcı Warren Buffett Bitcoin konusunda haklı çıktı şeklinde yorumlar yapılmasını sağlıyor.

Düzeltme ve Kamu Bilgilendirmesi: Sitemiz anlık haber akışı sağladığı için “Warren Buffett” ismi hatayla “Warren Buffet” olarak yayına alınmıştır. Özür dileriz. Doğrulama için Wikipedia Warren Buffett biyografisini inceleyebilirsiniz.

25 Dolara Kripto Para almazdım açıklaması yapmıştı

91 yaşında olan başarılı yatırımcı Warren Buffett bitcoin konusunda açıklamayı katıldığı bir toplantıda yapmıştı. Kendisine bitcoin hakkında ne düşündüğünü soran kişilere dünya üzerinde işlem gören tüm kripto paraları 25$ karşılığında verseler almayacağını söylemişti. Ancak 25 milyar dolara Amerika’da bulunan çiftlik ya da evlerin tapusu verilmek istense çekinmeden vereceğini söylemişti.

Bunu da alacağı çiftliklerin üretim yaptığını ancak bitcoin gibi sanal paraların üretim yapamayacağını söyleyerek pekiştirmişti. Kriptolarda yaşanan büyük çöküş yatırımcının para birimlerine güven duymamakta haklı olduğunu ortaya koydu.

TerraUSD’nin çöküşü Kripto Piyasasında kıyameti kopardı

Başarılı yatırımcı Buffet’in kripto paralar konusunda haklılığı TerraUSD’nin çöküşüyle ortaya çıktı. Sabit dijital para birimi olan TerraUSD iflas etti ve yaşanan bu iflas 200.000 yatırımcının zarar etmesine neden oldu.

Yaşanan çöküşün büyüklüğü yatırımcıların kayıplarını açıklamaları ile ortaya çıkıyor. Yaşanan iflas ve çöküşün ardından pek çok yatırımcı evlerini, servetlerini ve tüm birikimlerini kaybettiklerini açıklıyor. Yaşanan çöküşle piyasadaki 400 milyar doların yok olduğu ifade ediliyor.

Bitcoin
Bitcoin

İflas eden TerraUSD eleştiriler alıyordu

200 bin yatırımcının iflas nedeniyle büyük kayıplar yaşadığı TerraUSD (UST) sabit coin insanlar tarafından tercih edildiği kadar eleştiri de alıyordu. Diğer kripto para birimlerine göre güvenilir kabul edilen UST coine kur hareketliğinde yatırımcılar işlemdeki coinlerini çevirerek geçiş yapıyordu. Bu sayede hareketlilikten olumsuz etkilenmeleri mümkün olmuyordu. Ancak bu sistemdeki güvenlik açıkları uzmanlar ve yatırımcılar tarafından eleştirilere neden oluyordu.

TerraUSD kurucusu Do Kwon sistem hakkında yapılan eleştirileri kabul etmiyor. Bunun aksine eleştiri yapan uzman ve yatırımcıları fakir olmakla suçlayarak dikkate almayacağını ifade ediyordu. Ancak gelinen süreçte eleştiri yapan kişilerin haklı olduğu ortaya çıkmış oldu.

Bu nedenle de yaşanan iflas olayının ardından servetlerini kaybeden pek çok yatırımcı kurucu Do Kwon’a tepki göstermeye başladı. Bu tepkilerden birisi de kayıp yaşayan bir yatırımcının kurucunun evini basmaya çalışması oldu.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir