NFT Haberleri

WWE’den yeni NFT projesi geliyor

Google News Abone Ol

WWE, güreş eğlence endüstrisinin önde gelen yıldızlarıyla ilk NFT satışını yapmaya hazırlanıyor. Şirketin bu hamleyle birlikte kendisine ek finansman sağlamayı hedeflediği öğrenildi.

WWE ve Fox Entertainment’ın Blockchain Creative Labs kolu, resmi WWE NFT pazarı olan Moonsault üzerine ilk NFT satışını 3 Haziran Cuma günü başlatmayı planlıyor. Sınırlı sayıda üretilen bu yeni koleksiyon, her biri ABD’de 5 Haziran Pazar günü NBCUniversal’s Peacock’da canlı yayınlanacak olan Hell in a Cell etkinliğine bağlı bir WWE Superstar’ı içeren 10.000’den fazla “NFT Flips”ten oluşacak.

NFT Flip’ler, WWE Moonsault üzerinde tanesi 30 dolar olacak şekilde rastgele ürün içerecek şekilde satılacak. Bu da satışların şirkete 100.000 dolardan fazla kazandırabileceği anlamına geliyor. Hell in a Cell’den sonraki günlerdeyse, her NFT Flip, bir WWE yıldızını vurgulayan 10 ila 20 saniyelik bir video gösterecek şekilde değişecek.

WWE, yeni NFT projesine büyük umutlar besliyor

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda umut edilenin, ateşli WWE hayranları tarafından NFT koleksiyonuna büyük ilgi göstermesi olduğu belirtiliyor.

Dağıtılmış blok zincir teknolojisi aracılığıyla benzersiz dijital içerik parçalarına sahip olduğunu iddia eden NFT sektörünün arkasındaki heyecan, 2021’in başlarında adeta patlama yaşadı. Eğlence ve medya şirketleri, NFT’yi daha yüksek gelir elde etmenin ve aynı zamanda  kullanıcı ve marka arasında etkileşim kurmanın bir yolu olarak benimsemiş durumda.

Geçen yıl NFT ortaklıklarını açıklayan WWE ve Fox, Moonsault’a 27 Mayıs’ta Fox’un “SmackDown” programı sırasında ilk girişini yaptı. WWE Discord gibi WWE ve Fox medya platformları üzerinde de yine Moonsault projesinin önemli bir reklamı yapılmıştı. Bununla birlikte, platformda bir cüzdan oluşturan ilk 10.000 hayran, tümü birkaç saat içinde alınan ücretsiz bir Moonsault Genesis NFT ürünü aldı. 2 Haziran itibarıyla söz konusu NFT koleksiyonu, Moonsault platformunda 1,47 milyon dolarlık aktif değere sahip.

Gelecekte, WWE daha sınırlı sayıda NFT Flips ve diğer önemli video ve dijital paketler yayınlamayı planlıyor. Buna ek olarak, şirketin daha önce yaptığı programlarda ünlü olan birçok klasik ismin de yine bu NFT koleksiyonlarında yer aldığı görülebilir.

Dünya genelinde önemli bir hayran kitlesi olan WWE markasının ülkemizde de hatırı sayılır bir izleyicisi bulunuyor. Özellikle de geçmiş dönem WWE ünlülerine olan ilginin büyük olduğu bilinmekte. Bu yüzden de söz konusu NFT koleksiyonuna Türkiye’den de önemli bir ilgi olduğunu görebiliriz.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir