Altcoin HaberleriAmerika EndeksleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

WhatsApp, Meta’nın Novi cüzdanıyla para birimi ödemelerini test etmeye başladı!

Google News Abone Ol

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı senatörlerin Meta’nın dijital para birimi ürünlerini piyasaya sürmesine karşı çıkmasına rağmen, sosyal medya devinin dijital cüzdanı Novi’nin gelişimi hızla devam ediyor.

Meta’nın kripto para birimi ve fintech birimi Novi’nin başkanı Stephane Kasriel, Çarşamba günü resmi olarak Meta’nın yan kuruluşu WhatsApp’ın, Meta’nın Novi cüzdanı aracılığıyla işlemleri test etmeye başladığını duyurdu.

Yöneticiye göre, yeni özellik ABD’de “sınırlı sayıda kişi” için mevcut ve kullanıcıların WhatsApp’ta “anında ve hiçbir ücret ödemeden” para gönderip almasına olanak tanıyor.

Kasriel, Meta’nın Ekim ortasında Novi pilot uygulamasını tanıtmasından bu yana, “insanlar için en önemli” özelliklerin ve işlevlerin neler olduğunu test edip öğrenebildiğini kaydetti. Novi’yi kullanmanın, “her zaman uçtan uca şifrelenen” WhatsApp kişisel mesajlarının ve aramalarının gizliliğini etkilemediğini de sözlerine ekledi.

Meta’da WhatsApp başkanı Will Cathcart, Twitter’daki haberleri doğruladı ve bazı ABD kullanıcılarının artık WhatsApp’ta Novi ile para gönderip alabileceğini belirtti. “İnsanlar sevdiklerine para göndermeyi koordine etmek için WA’yı kullanıyor ve şimdi Novi bunu güvenli, anında ve ücretsiz olarak yapmalarına yardımcı olacak” diye yazdı.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir