Kripto Haberleri

Voyager Digital, para çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu

Google News Abone Ol

Voyager Digital, para çekme işlemlerini duraklatan, hizmetleri askıya alan veya başka likidite krizleri yaşayan şirketlerin giderek büyüyen listesine adını yazdıran son isim oldu.

Voyager Digital, yaptığı duyuruda para çekme ve diğer birçok finansal hizmeti geçici olarak askıya alacağını belirtti.

Voyager, hizmetlerinin çoğunu askıya aldı

Bir blog gönderisinde açıklama yapan Voyager, alım satım, para yatırma, para çekme ve sadakat ödüllerini geçici olarak askıya alacağını aktardı. Bu hamlenin aynı zamanda müşterilerin Voyager banka kartlarını kullanmasını da engelleyeceği belirtiliyor.

Bununla birlikte kullanıcılar yine de Voyager uygulamasında piyasa verilerini görebilecekler. Şirket ayrıca Haziran ayı için prim ödemelerini göndereceğini ve Temmuz ayında da prim ödemeye devam etmeyi planladığını söylüyor.

Kısıtlamalar bugün saat 21.00’da yürürlüğe girdi. Bu da şirketin bu değişikliği duyurmasından yaklaşık 45 dakika önce görünüyor.

Voyager, söz konusu müşteri hizmetlerini ne zaman yeniden açacağını ise henüz belirtmedi. Bununla birlikte Voyager, “bugün başka bir şey açıklayacak durumda olmadığını” aktardı ve “[şirketin] yakında paylaşacak daha fazla şeye sahip olacağını umduğunu” sözlerine ekledi.

Firma, diğer şirketlerle “şirketin geleceği için ek likidite ve strateji konusunda” görüşmelerde bulunduğunu belirterek, stratejik alternatifleri araştıracağını söylüyor. Voyager, bu tür tartışmaların şirketin satın alınmasına yol açıp açmayacağı sorularını ise ne açıkça onayladı ne de tamamen reddetti.

Şirket geçen hafta kredi almıştı

Voyager Digital, Haziran ayında sektör genelinde yaşanan kripto likidite krizi sırasında çözücü bir tavır almaya çalıştı. 22 Haziran’da Voyager, Sam Bankman-Fried’in Alameda Research şirketin 500 milyon doların üzerinde nakit ve kripto para değerinde bir kredi aldı.

Bu kredinin, Three Arrows Capital’in bu hafta 665 milyon dolarlık krediyi temerrüde düşen kredisinin yerini alması amaçlanıyor. Voyager bugün, İngiliz Virgin Adaları’ndaki mahkeme süreci yoluyla hala 3AC kredisini geri almaya çalıştığını söyledi.

Şirket, son birkaç hafta içinde hizmetlerini durduran tek kripto para şirketi de değil. Celsius, 13 Haziran’da para çekme işlemlerini askıya alan ilk kripto para şirketi olmuştu. Bunun ardından, CoinFLEX ve Babel Finance gibi diğer şirketler de geçtiğimiz haftalarda benzer sorunları yaşadılar.

Bitcoin fiyatları Aralık 2020’den bu yana görülmeyen bir düşük seviyede gezinirken, kripto para çöküşü ile mücadele etmeye çalışan diğer şirketlerin de yakın gelecekte hizmetleri kapatabilecekleri öngörülüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir