Metaverse Haberleri

Vitalik Buterin’den şaşırtıcı Metaverse açıklamaları

Google News Abone Ol

Ethereum (ETH) projesinin arkasındaki isim olan Vitalik Buterin’den şaşırtıcı olarak görülen Metaverse açıklamaları geldi.

Günümüzde birçok şirket Metaverse alanına giriş yapmak için milyonlarca dolarlık bir kaynak ayırmaya başlamış durumda. Akımı başlatan Meta ise bu alana yüz milyonlarca dolarlık bir yatırım yapacağının garantisini verdi. Şirketin Facebook olan eski adını Meta olarak değiştirmesi de sektör için ne kadar heyecanlı olduğunun bir kanıtı niteliğinde.

Her geçen gün daha fazla konuştuğumuz Metaverse için ünlü isimlerden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak da Ethereum (ETH) kurucusu Buterin’den konuya ilişkin şaşırtıcı açıklamalar yapıldı.

Buterin’in Metaverse hakkındaki düşünceleri

Altcoin lideri Ethereum’un patronu olan Buterin, Twitter’da Metaverse hakkında ilgi çeken bir paylaşım yaptı. Paylaşımında “metaverse”ü tanımlamanın zor olduğunu dile getiren Buterin, artık adını duymaya alıştığımız bu terimin sadece meta olarak “hissettiren” şeyler için kullanıldığını belirtti. Deneyimli ismin konu hakkındaki paylaşımıysa şu şekilde:

Henüz “metaverse” için tutarlı bir tanım var mı? Bir şey “meta” veya yeterince sanal hissediyorsa veya her neyse, herkesin kendi şeyini tanımladığını iddia edebileceği bir marka adı olma aşamasındaymış gibi geliyor.
Adını artık ülkemizde de sıkça duymaya başladığımız Metaverse teriminin sanal gerçeklik (VR) ve artırılmış gerçeklik (AR) ikilisinin bir birleşimi olduğunu söyleyebiliriz. Her geçen gün yeni şirketlerin katıldığı ve fonlarını aktardığı bu alana olan ilgi teknoloji şirketleri için tavan yapmış durumda. Bununla birlikte, Metaverse üzerinde varlık sağlayabileceğini kanıtlamış olan yeni girişimler de bu fonların hedefi oluyor. Özellikle de risk sermayedarları tarafından Web3 ve Metaverse alanına çalışma yapacak olan şirketlere büyük paralar aktarılmakta.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir