Kripto HaberleriEthereum Haberleri

Vitalik Buterin’den Ethereum Merge güncellemesi hakkında açıklamalar

Google News Abone Ol

Vitalik Buterin, Ethereum’un Proof-of-Stake “Merge” güncellemesi ile birlikte önemli bir çıkış yapabileceğini düşünüyor. Ethereum yaratıcısı Buterin, birleşmenin “plana göre gitmesi gerektiğini” söyledi ve Bankless ile yaptığı röportajda ​​ekosistemin ölçeklenebilirliğini iyileştirmeyi hedeflediklerini belirtti.

Merge güncellemesi ne durumda?

Vitalik Buterin, Ethereum’un Proof-of-Stake ile gelecekteki “Merge” güncellemesinin etkisinin ancak güncelleme gönderildikten sonra görülebileceğini açıkladı.

Geçen hafta Ethereum Topluluk Konferansı’nda David Hoffman ile konuşan Buterin, uzun zamandır beklenen ağ güncellemesinin kripto alanındaki hissi değiştireceğini söyledi. Ethereum ekosistemindeki gelişen projelere atıfta bulunarak, “Birleşme gerçekleşirse moral artacak.” dedi. Ayrıca, henüz yayınlanmadığı için güncellemenin “yetersiz” olduğunu düşündüğünü söyledi ve esas olarak ETH’nin fiyatından ziyade Ethereum’un güvenine önem verdiklerini açıkladı. “Temel olarak birleşmenin bir anlamda fiyatta değil, yani tam olarak marka anlamında değil, psikolojik ve anlatısal anlamda bile olmasını bekliyorum” dedi.

Birçok Ethereum meraklısı, birleşmenin ETH fiyatının yükselmesi için potansiyel bir tetikleyici olarak hareket edebileceğini düşünüyor, ancak kripto para piyasa genelindeki düşüş, varlığın şu anda yükselişten uzak olduğu anlamına gelebilir. Bu ayki artışa rağmen, ETH şu anda 1.630 dolar civarında ve hala zirve noktanın %66 altında bulunuyor.

ETH’ye olan ilgi 2021’in sonundaki zirvesinden düşerken, Merge, Ethereum tarihindeki en büyük protokol yükseltmesi olacak. Yükseltme, Ethereum’un Proof-of-Work ana ağını, Yürütme Katmanı ve Konsensüs Katmanı olarak da bilinen Proof-of-Stake İşaret Zinciri ile “birleştirmeyi” içermekte. Güncelleme gönderildikten sonra, Ethereum, Proof-of-Work ve madencilere güvenmek yerine fikir birliğine varmak için Proof-of-Stake ve ağ doğrulayıcılarını kullanacağı bir sisteme geçiş yapılacak. Protokolün artık madencilere ödeme yapması gerekmediğinden, daha yüksek enerji verimliliği ve azaltılmış ETH ihracı gibi birçok değişiklik sunması bekleniyor.

Ölçeklenebilirlik ve pazar hareketleri

Röportaj sırasında Buterin, sektör geçen yılki coşkuyla beslenen boğa döngüsünden bir aylık bir kalıntıya sahip olduğundan, kripto ekosisteminin mevcut durumunu da açıkladı. Deneyimli isim, kripto para birimlerinin döngüsel doğasının faydaları ve maliyetleri olduğunu savunuyor. “[Piyasa patlaması] pek çok insanı olduğu gibi heyecanlı insanları da çekiyor, ki bu iyi ama insanlara sektörün vaat ettiği şeylere dair çok fazla izlenim veriyorlar.” dedi ve ekledi:

EthCC sunumunda olduğu gibi Buterin, daha geniş Ethereum ekosisteminde meydana gelen diğer önemli teknolojik gelişmeler hakkında da yorum yaptı. Layer 2 çözümüne atıfta bulunarak, geliştirmenin pazar talebinin gerisinde kaldığını kabul etti. “Ölçeklenebilirlik bu döngü için hızlı gelmeyecek, ancak bir sonraki döngü için gelecek” dedi ve toplamalar ile zkEVM gelişmelerinin çözümleriyle bunun hızlanacağını aktardı..

Buterin, Ethereum’un “bir şeyleri kökten değiştirme” ihtiyacı olduğunu belirtti ve birleştirme ve parçalamaya, protokolde gelecekteki önemli değişiklikler olarak işaret etti. Ve Merge için planlanan bir lansman tarihi hakkında yorum yapmasa da, sonsuza kadar ertelenmeyeceğini söyledi (güncellemede birçok gecikme ve başarısızlık yaşandı). “Birleşme gerçekten programa göre gitmeli” diye de ekledi. Ana ağ lansmanından önce Merge, Goerli test ağında son bir deneme yapıyor. Ethereum Vakfı üyesi Tim Beik’e göre bu, 6-12 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Ana etkinliğin ise Eylül ortasında yapılması planlanıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir