Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto Haberleri

Vitalik Buterin, Ukrayna’ya 5 Milyon Ethereum Bağışta Bulundu!

Google News Abone Ol

Aid for Ukraine tarafından belirtildiği üzere, Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin Nisan ayı başlarında Ukrayna’ya 5 milyon dolar değerinde ETH bağışı yaptı. Aid for Ukraine; FTX, Everstake ve Kuna tarafından Ukrayna için kripto bağışları toplamak amacıyla oluşturulan ortak bir girişimdir. Büyük bağış tutarına rağmen Buterin işlemle ilgili bir açıklama yapmadı. Sonunda, transferin kaynağı olan Ethereum alan adı “vitalik.eth” aracılığıyla bağışın ona ait olduğu anlaşıldı.

5 milyon dolarlık bağışın yarısı doğrudan Ukrayna için Aid’e giderken diğer yarısı ise Ukraynalılar için insani yardım sağlamak için blockchain topluluğundaki aktivistler tarafından oluşturulan bir kripto para birimi yardım girişimi olan Unchain Fund’a gitti. Ukrayna Dijital Dönüşüm bakan yardımcısı Alex Bornyakov, bir tweet’te Buterin’in katkısına alenen teşekkür etti:

“Girişimimiz Aid for Ukraine’e her kripto para bağışı için daha müteşekkir olamazdım. Gerçekten ülkemizi güçlendirmeye ve demokratik değerlerini korumaya yardımcı oluyor. Vitalik Buterin’e de Ukrayna’nın yanında yer aldığı için özel bir teşekkürde bulunmak isterim.”

Ukrayna hükümetine, ordusuna ve hayır kurumlarına gönderilen izlenen kripto bağışlarının miktarı 133 milyon doları aştı. Unchain Fund, katkılarının çoğu NEAR tokenlerinden ve ETH’den kaynaklanarak tek başına 10 milyon dolardan fazla para topladı. Ancak genel olarak, bağışların hızı yavaşlamış gibi duruyor.

Yalnızca 28 Şubat ile 9 Mart arasında, Ukrayna’ya yapılan toplam izlenen kripto bağışları 37 milyon dolardan 108 milyon dolara fırlamıştı.

Ayrıca: Ledger, NFT Odaklı Yeni Bir Cüzdan Piyasaya Sürdü!

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir