Altcoin HaberleriEthereum HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Vitalik Buterin, NFT’lerin World of Warcraft öğeleri gibi olmasını öneriyor!

Google News Abone Ol

Çarşamba günü yayınlanan bir blog yazısında, Ethereum’un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, popüler MMORPG World of Warcraft’daki namesake öğe sınıfında olduğu gibi NFT yapma isteklerini dile getirdi. Buterin, nedenlerini özetleyerek, eğer birisi bir müzayedeye katılmak gibi, X yaparak elde edilebilecek bir NFT’ye sahip olduğunu gösterirse, kişinin müzayedeye katılıp onu elde etmek için mi yoksa sadece NFT’yi satın alıp almadığını söylemenin mümkün olmadığını açıkladı.

9b32f77d 59ec 4942 b796 0140393c2011

WoW’daki ruha bağlı özellik, bir öğenin oyun içi Müzayede Evi’nde diğer oyunculara takas edilmesini, postalanmasını veya satılmasını engeller. Deneyim kazanmak için canavarlarla savaşma sürecini önemli ölçüde hızlandırmak için geliştiriciler tarafından “yanıp sönmeyi” veya yüksek seviyeden düşük seviye karakterlere vites düşürmeyi önlemek için tasarlandı.
Ancak, aynı zamanda başarı gösterme amacına da hizmet ederler; yani karakter, bir yadigâr yoluyla değil, zorlu patronları yenerek eşyayı kazanır. Ethereum’un kurucu ortağı, sürücü ehliyetlerini, üniversite derecelerini vb. saklamak için zincir üstü tekliflerin, gerekli koşulları karşılamayan biri yapabilirse sorunlarla karşılaşacağını belirttiğinden, ikinci mülk Buterin’in ilgisini çekiyor gibi görünüyor.
Buterin ayrıca, kişinin hayatının dijital hatıralarını zincir üzerinde saklayan ve kriptografik bir kayıtla desteklenen benzersiz bir rozet veren “proof-of-attendance protokolü” projesi POAP’tan da övgüyle bahsetti. Projenin arkasındaki ekip, aktarılabilirliği önemseyen geliştiricileri “mevcut sahibin asıl sahiple aynı adreste olup olmadığını” kontrol etmeye teşvik ediyor. Ancak WoW’daki ruha bağlı öğeler gibi, NFT’lerin aktarılabilirliğini ortadan kaldırmak, muhtemelen ticari uygulanabilirliğini de ortadan kaldıracaktır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir