Kripto HaberleriEthereum Haberleri

Vitalik Buterin açıkladı: Ethereum madenciliğinin bitmesiyle ne olacak?

Google News Abone Ol

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin Cumartesi günü yaptığı bir açıklamada, Ethereum’un iş kanıtından (PoW) hisse kanıtına (PoS) geçişinin, Ethereum Classic’e geçiş yapan madencileri etkilemesinin olası olmadığını belirtti.

Buterin, Ethereum Classic zincirine desteğini doğruladı ve madencilerin Ethereum birleşmesinden sonra Ethereum tokenlerini çıkarmaya devam edebileceklerini söyledi. Bu açıklamaların ardından da ETC’nin fiyatı %6 artmış durumda.

Vitalik Buterin, madencilerin Ethereum Classic Post Merge’e geçebileceğine inanıyor

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Güney Kore’nin Blockchain Haftası sırasında kapalı bir basın toplantısında, yapılacak güncellemenin Ethereum Classic blok zincirindeki madencilik tokenleri gibi etkilenme olasılığının düşük olduğunu söyledi.

Merge güncellemesi, madencileri modası geçmiş hale getirecek ve potansiyel olarak dünya çapında 1 milyondan fazla insanı etkileyecek bir durum. Proof-of-work’e (PoW) inanan madenciler ve kullanıcılar klasik blok zincirini kullanmaya devam edebilir. Aslında, birleşme sonrası madencilerin gelirleri kripto para birimi çöküşünden zaten etkilenmiş olduğu için Ethereum Classic’e (ETC) geçmeleri muhtemel görünüyor. Bununla birlikte de ETC madenciliğinde önemli bir artış bekleniyor.

“Ethereum’un başka bir çatala gerçekten zarar vermesini beklemiyorum. Genel olarak, Ethereum ekosisteminde konuştuğum hemen hemen herkesten edindiğim izlenim, hisse kanıtı çabasını tam olarak destekledikleri ve ekosistemin bunun etrafında birleştiği yönünde.

Ayrıca Tron’un kurucusu Justin Sun, Poloniex ve Huobi gibi isimleri ve kripto borsalarını Ethereum’un bir hard fork‘u olan EthereumPoW’u (ETHPoW) desteklediği için eleştirdi. Buterin, yaptığı açıklamada bu isimlerin sadece para kazanmaya çalıştıklarını söyledi. Ethereum kurucusu, söz konusu hard fork ile ilgili çeşitli sorunlar olduğuna ve “sorumlu kişilerin sorunları en aza indirmesi gerektiğine” inandığını da aktardı.

Yapılan açıklamalara göre bu entegrasyonun toplum üzerinde bir etkisi olabilir. Ek olarak, ZK-Rollups’ın, Ethereum üzerinde layer 2 ölçekleme için muhtemelen en iyi çözümlerden biri olacağı da aktarıldı. Vitalik Buterin, Ethereum’dan PoS’a geçiş nedeniyle insanların para kaybetmesini istemediğini de sözlerine ekledi.

“Umarım ne olursa olsun, insanların para kaybetmesine neden olmaz. En iyisini umuyorum.”

ETC fiyatı açıklamaların ardından yükseldi

Ethereum Classic’in (ETC) fiyatı, Vitalik Buterin ve AntPool PoW blok zincirini desteklediğinden beri güçlü bir şekilde arttı. Ethereum Classic fiyatları sadece bir ayda %200 artarak 14 dolardan 44 dolara çıktı. Son 24 saatte, ETC’nin fiyatı %8 arttı ve şu anki işlem fiyatı 38.23 dolar civarında seyrediyor. Bu arada, Ethereum (ETH) fiyatı %3’ten fazla artışla 1.715 dolardan işlem görmekte.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir