Haftalık Bülten
Trend

 Visa, Mastercard ve PayPal, Rusya Topraklarında Hizmetlerini Askıya Aldı!

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden üçü Visa, Mastercard ve PayPal, Rusya topraklarında hizmetlerini askıya aldı. Bu, 24 Şubat 2022'de Ukrayna'yı işgal ettiği için Rusya'ya uygulanan mali bir yaptırım olarak geliyor. Bilgiler, bu şirketlerin her biri tarafından yapılan bir basın açıklamasıyla yayınlandı.

Google News Abone Ol

Visa, Mastercard ve PayPal Rusya’da Faaliyetlerini Durdurdu

Ülke 24 Şubat 2022’de başlayan Ukrayna’yı işgaliyle ilerlerken, mali yaptırımlar Rusya’yı vurmaya devam ediyor. Visa, Mastercard ve PayPal durumdan endişe duyuyor ve son günlerde diğer birçok şirket gibi ülkeyi terk etmeyi tercih ediyor.

Visa Inc.’in başkanı ve CEO’su Al Kelly, “Rusya’nın Ukrayna’yı sebepsiz yere işgal etmesinin ve tanık olduğumuz kabul edilemez olayların ardından harekete geçmek zorunda kaldık” dedi.

Mastercard tarafından yayınlanan resmi açıklamada, “Mevcut çatışmanın benzeri görülmemiş doğası ve belirsiz ekonomik ortamı dikkate alarak, Rusya’daki ağ hizmetlerimizi askıya almaya karar verdik” dedi.

Visa’nın başkanı ve CEO’su, bu kararın Rusya’daki müşteriler üzerinde olumsuz bir etkisi olacağını biliyor. Ancak değerleri doğrultusunda hareket etmeye karar verdiler. Bu arada Mastercard, sistemlerinin istikrar, bütünlük ve esnekliğinin operasyonlarını yönlendirmeye devam etmesini sağlamak için dünyanın her yerindeki hükümetler ve ortaklarla birlikte çalıştıklarını bildirdi.

odeme sistemi 8809

Rusya ve Ukrayna Arasındaki Gelişmeler

 

Bunlar Rusya pazarından ayrılan ilk şirketler değil. Birçok şirket geçmişte bunu zaten yaptı. Tüm dünyanın Rusya’ya uyguladığı ekonomik yaptırımlar, ülkenin aksi yönde hareket etmesine ve Ukrayna’daki savaşı durdurmasına yardımcı olabilir.

Çatışmanın başlamasından bu yana, 1,3 milyona yakın insan Ukrayna’yı terk etti. Çoğu insan, kolay erişim nedeniyle Polonya’ya taşındı. Polonya, Ukraynalılar tarafından yolculuklarında ilerlemek için kullanılan ilk ülkedir.

Dünyanın her yerinden insanlar, Rusya’ya karşı mücadeleye yardımcı olmak için Ukrayna’ya finansal ve maddi olmayan destekler gönderiyor. UseTheBitcoin’in birkaç gün önce bildirdiği gibi, Ukrayna’ya Bitcoin ve Cryptocurrency bağışları 50 milyon doları aştı. Bu, tüm dünyanın Rus saldırganlığına karşı Ukraynalılara yardım etmeye hazır olduğunu gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: Ukrayna Bağışlanan 15 Milyon Dolarlık Kripto Varlığı Askeri Teçhizata Harcadı

Önümüzdeki günler bu çatışma için çok önemli olacak. Rus kuvvetleri ilerlemelerini durdurmuş gibi ve bu, Ukraynalılara bazı şehirleri ve köyleri geri almaları için biraz zaman verebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir