Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto Haberleri

VanEck, kripto ve altın madenciliği şirketlerini izlemek için yeni ETF başvurusunda bulundu!

Google News Abone Ol

Yönetimi altında yaklaşık 82 milyar dolarlık varlığa sahip bir yatırım şirketi olan VanEck, altın madenciliği ve Bitcoin’e yatırım yapan yeni bir borsada işlem gören fonun (ETF) lansmanı için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) başvuruda bulundu.

Perşembe günü yayınlanan SEC belgesine göre, fon, altın madenciliği ve dijital varlık madenciliği firmalarının performansını yansıtan bir endekste menkul kıymetlere odaklanacak. Doğrudan veya türevler aracılığıyla kripto para birimlerine yatırım yapmaz. Ancak, belgede belirtilen herhangi bir hisse senedi veya maliyet oranı yoktu.

ABD başkanı Joe Biden’in bu hafta içinde ülkenin kripto para stratejisini belirleyecek bir icra emri imzalaması bekleniyor.

Emir, SEC de dahil olmak üzere federal kurumlara bu yıl içinde dijital varlıklarla ilgili ne gibi önlemler aldıklarına dair raporlar sunma talimatı verecek. Yönetim, kripto para düzenlemesi konusunda yeterince netlik sağlamadığı için ateş altında kaldı.

Kasım ayında SEC, BTC’yi doğrudan satın alacak bir VanEck ETF’sini reddetti. Yıllardır bir tanesini savunan endüstri rakamlarına rağmen, düzenleyici henüz böyle bir fonu onaylamadı. Kripto alanını düzenlemeye yönelik zeminin başlamasıyla birlikte düzenleyiciler, daha sağlam bir düzenleyici çerçeve oluşturulana kadar bu tür ETF’lerin onaylanmasını erteliyor olabilir.

İlgili: Visa, Mastercard ve PayPal, Rusya Topraklarında Hizmetlerini Askıya Aldı!

Bu yılın başlarında VanEck, ilk kripto para birimi fonunun oluşturulduğunu duyurdu. Fon, Deutsche Boerse Xetra ve SIX Swiss borsalarında, BTC, Ether (ETH), Polkadot (DOT), Solana (SOL), Tron (TRX), Avalanche ( AVAX) ve Çokgen (MATIC).

Geçen yıl Nisan ayında VanEck, kripto para borsaları, madenciler ve kripto ile ilgili diğer hisse senetleri sağlayan firmalara yatırım yapan Dijital dönüşüm ETF’sini (DAPP) tanıttı. Firma ayrıca nakit ödemeli Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapan Bitcoin Strateji Fonu’nu (XBTF) başlattı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir