Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Valkyrie, Nasdaq’ta Bitcoin madencilik firmalarıyla bağlantılı ETF’yi hedefliyor

Google News Abone Ol

Kripto varlık yöneticisi Valkyrie, Nasdaq Menkul Kıymetler Borsası’ndaki Bitcoin madencilik şirketlerine maruz kalan bir borsada işlem gören fon (ETF) ticareti yapmak için Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na başvuruda bulundu.

Çarşamba günü SEC başvurusunda Valkyrie, Bitcoin Miners ETF’sinin doğrudan Bitcoin’e (BTC) yatırım yapmayacağını, ancak net varlıklarının en az %80’inin, BTC madenciliğinden veya madencilikle ilgili donanım veya yazılım sağlanmasından elde edilen gelir veya karların en az %50’sini elde eden şirketlerin menkul kıymetleri aracılığıyla kripto varlığına maruz kalmayı teklif edeceğini söyledi.  Dosyaya eklenen Valkyrie, net varlıklarının önemli bir bölümünü Bitcoin’de tutan şirketlere ETF’nin net varlıklarının %20’sine kadar yatırım yapacaktı.


Valkyrie, Ekim 2021’de, ProShares’ten benzer bir ETF için SEC onayının ardından nakit ödemeli vadeli işlem sözleşmeleriyle BTC’ye dolaylı maruz kalma sunan bir Bitcoin Stratejisi ETF’sini başlattı. Yayınlandığı tarihte, fonun hisseleri Nasdaq’ta 14.93 dolardan işlem gördü ve 22 Ekim’de açıldığından bu yana %40’tan fazla düştü.

2021’de SEC, BTC türevleriyle bağlantılı yatırım araçlarını ilk kez onayladı, ancak ABD’deki herhangi bir Bitcoin spot borsa yatırım fonuna yeşil ışık yakmadı. Valkyrie Bitcoin Miners ETF, varlık yöneticisi VanEck tarafından Aralık 2021’de önerilen ve toplam varlıklarının %80’ini kripto madenciliği şirketlerinin menkul kıymetlerine yatırmayı planlayan Digital Asset Mining ETF’ye benziyor – düzenleyici kurumun fon hakkında bir karara varmak veya  son tarihi uzatmak için 14 Şubat’a kadar süresi var.

Amerika Birleşik Devletleri’nde birçok kripto ETF başvurusu hala değerlendirme aşamasındayken, Kanadalı düzenleyiciler Fidelity, Purpose Investments ve Evolve Fund Group’tan doğrudan kriptoya maruz kalan ETF’leri onayladı. Aralık ayında bir Temsilciler Meclisi komitesi oturumunda, eski Para Birimi Vekili Brian Brooks, ABD’nin kripto ETF’lerini onaylamada diğer ülkelerin “tartışmasız” arkasında olduğunu söyledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir