Altcoin HaberleriBlockchain HaberleriBlockhainKriptoKripto Haberleri

UST’deki gerilim Tether’i de endişelendiriyor

Google News Abone Ol

Terra ve Luna’daki aşağı yönlü hareketlilik Tether’in Amerikan dolarına sabitlenmiş kısmına baskı uyguladı ve 0.91 değerinden işlem görmesine neden oldu.  Terra(UST) kayıplarını silmeye çalışsa da, sabit  değerinin altında kaldı. ABD’nin en büyük borsalarından olan Coinbase‘de UST 0.983 dolardan işlem görmekte, Kraken’de UST’nin izinden giderek 0.982 dolardan işlem görüyor.

Kripto para piyasası Terra ekosisteminin sabit coinlerinin değer kaybetmesi, stablecoin endeksleri ve BTC arasında yaşanan uyuşmazlıklar sebebiyle çalkalanmaya devam etmekte. Kripto para piyasasında devam eden bu çalkalanma; Tether ve Bitfinex CTO’su Paulo Ardoino’yu açıklama yapmak durumunda bıraktı. Dalgalanmalar Ardoino’yu  diğer şirket CEO’ları gibi twitter üzerinden açıklama yapmaya itti.

300 milyondan fazla USDT bozduruldu

Ardoino’nın açıkladığına göre; son 24 saat içerisinde 300 milyondan fazla USDT tokeni 1 dolara bozduruldu. Ardoino’ya USDT’nin 1 dolara olan endeksi ile alakalı endişelenmenin gerekli olup olmadığıyla  alakalı sorular yönlendirildi. Ardoino USDT’nin istikrarını koruyacağı taraftarı. Daha önce de yaşanmış olan birçok siyah kuğu olayında dahi, nakde dönüşmeye açık olduğunu, bunu devam ettireceğini belirtti.

Tether talepleri reddetmedi reddetmeyecek

Tether’in  tüm bu dalgalanmalara rağmen istikrarını sürdüreceğini belirten Ardoino, tether’in bu zamana kadar kendisinden talep edilen nakde dönüştürme işlemlerinin reddedilmediğini ve bundan sonra da reddedilmeyeceğini dile getirdi.

Açıklamalarına, tether ile diğer stablecoinler arasındaki teknik farklılıkları da ekledi. Algoritmik stablecoinler aksine farklı bir teknik izlediğini öne süren Ardoino; Tether’in güçlü, ihtiyatlı ve likit bir portföye sahip olduğuna dikkat çekti.

Ardoino stablecoinlere hayati önem yüklüyor

Ardoino, stablecoinlerin kripto para piyasası alanında direk görevi gördüğünü düşünüyor ve stablecoinlere hayati önem yüklüyor. Terra ve Luna’da yaşanan olumsuz dalgalanmalar stablecoinlerin dolara endeksi konusunda güvensizlik duymasına neden oluyor.

Varoluş tehdidi hakim

100 milyar doların üstünde piyasa değerine sahip olan dijital tokenler, Kripto para piyasasında yaşanan aşağı yönlü dalgalanmalar nedeniyle geniş çaplı bir güvensizlik ile karşı karşıyalar. Bu güvensizlik dijital tokenler ekosisteminin varlığını tehdit etmekte.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir