Kripto Haberleri

USDC, Mayıs ayında en iyi performans gösteren stablecoin oldu

Google News Abone Ol

Stablecoin projeleri, TerraClassicUSD’nin (USTC) son zamanlardaki büyük çöküşü nedeniyle yatırımcılar tarafından bir bilinmeze dönmüş durumda. Küresel düzenleyiciler de stablecoin projelerini korumak ve kontrol etmek için yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Tüm bunlar olurken de sabit token projelerinin toplam piyasa değeri 160,9 milyar dolara düşmüş durumda. Buna ek olarak, USD Coin (USDC), mayıs ayının en iyi istikrarlı kripto para birimi olmayı başardı, Bu durumun arkasındaysa yatırımcıların yeni sabit token arayışlarının olduğu söylenebilir.

Stablecoin’ler 24 saatte, 32,8 milyar dolar işlem kaydetti

Coingecko tarafından sağlanan verilere göre, Tether’in piyasa değeri son 30 günde %12,7’den fazla azalmış durumda. Bu düşüşle birlikte de şimdi neredeyse 72.7 milyar dolarlık bir hacminin olduğu görülüyor. Öte yandan, USDC aynı süreçte yaklaşık %11’lik bir büyüme kaydetti. Dolara karşı sabit kripto para biriminin piyasa değeriyse 54,1 milyar dolar olarak kaydedildi.

Stabecoin projelerinin 24 saatlik ticaret hacmi 32,8 milyar dolara düşmüş durumda. Verilere göre USDT, işlem hacminin %79’unu (yaklaşık 30,7 milyar ABD doları) oluşturuyor. USDC ise %9,5 oranında bir piyasa payına sahip (tahmini 3,7 milyar dolar). Öte yandan Binance USD’nin piyasa değeri son 30 günde yaklaşık %1,5 arttı. Şimdi ise 18 milyar dolarlık bir market değeri bulunmakta. Dai Stablecoin’in piyasa değeriyse %21’den fazla düşerek 6,4 milyar dolara gerilemekten kaçamadı.

USDD piyasa değeri %635 arttı

Mayıs ayında, küresel kripto para piyasaları ve bununla birlikte birçok büyük stabil tokenin dolara karşı değeri çöktü. Bu olay, Terra’nın USTC’sinin düşüşüyle ​​tetiklenmişti.. 18 milyar doların üzerinde piyasa değeri olan TerraClassicUSD, şu anda 186 milyon dolara kadar düşen bir piyasa değerine sahip. Buna ek olarak, dolara karşı değeri hala sabit değil ve 0.018 dolar civarında geziniyor..

Terra Classic (LUNC) fiyatı, yaşanan çöküşlerin ardından 116 dolardan 0.000093 dolara kadar düştü. LUNC daha önce 40 milyar dolardan fazla bir piyasa değerine sahipti. Ama şimdi neredeyse 608 milyon dolarlık çok daha minimal bir piyasa değerine sahip. Bu arada, Tron’un USDD’si, sabit paralar arasında en büyük artış oranına sahip olduğunu kanıtlamış durumda. Projenin toplam piyasa değeri son 30 günde %635 artmayı başardı. Token, piyasa çöküşü başlamadan önce piyasaya sürülmüştü ve şu anda toplam 667 milyondan fazla token sirkülasyonuna ev sahipliği yapıyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir