Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Uruguay’ın ilk Bitcoin ATM’sini kurduğu bildirildi!

Google News Abone Ol

Uruguay’ın ilk Bitcoin (BTC) ATM’sini kurduğu ve kripto benimsenmesini halka açık olarak teşvik eden 11. Güney Amerika ülkesi haline geldiği bildirildi. Uruguay’ın katılımından önce Güney Amerika, küresel BTC ATM kurulumlarının %0,2’sini temsil eden 79 ATM’ye ev sahipliği yaptı.

Ámbito’ya göre, Uruguay’ın ilk kripto ATM’si, bölgedeki önemli bir turistik cazibe merkezi olan kıyı kenti Punta del Este’ye kuruldu. Uruguay’ın ilk Bitcoin ATM’si, iki yerel kripto şirketi olan URUBit ve inBierto ile ortaklaşa geliştirildi ve kuruldu.

Uruguay’daki kripto ATM’si şu anda BTC, Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD), Ferret Token (FRT) ve Urubit (URUB) olmak üzere beş kripto para biriminin çekilmesini ve yatırılmasını desteklemektedir. FRT ve URUB, sırasıyla URUBit ve inBierto tarafından yönetilen ve dağıtılan kurum içi kripto para birimleridir.

inBierto CEO’su Adolfo Varela, girişimin %100’ünün Uruguay hükümeti tarafından finanse edildiğini doğruladı. inBierto, aynı zamanda fintech sektörüne odaklanan bir başlangıç ​​hızlandırıcı olan Uruguaylı Fintech Odası’nın (Cámara Uruguaya de Fintech) üyesi olan bir kripto yatırım platformudur. URUBit, Uruguay’da oluşturulan ve Binance Smart Chainde (BSC) dağıtılan merkeziyetsiz bir tokendir.

Coin ATM Radar’dan elde edilen veriler, Kolombiya’nın bugüne kadar 31 kripto ATM kurulumuyla Güney Amerika pazarına liderlik ettiğini ve bunu sırasıyla 22 ve 11 kurulumla Brezilya ve Arjantin’in izlediğini gösteriyor.

Ekvador, Venezuela, Aruba ve Saint Kits ve Nevis gibi diğer Güney Amerika ülkeleri de bir kripto ATM kurdu.

Geçen yıl Uruguaylı bir senatör, kripto para birimini düzenlemeyi ve işletmelerin kripto ödemelerini kabul etmelerini sağlamayı amaçlayan bir yasa tasarısı sundu.

Senatör Juan Sartori kriptoyu yasal bir ihale olarak benimseme konusunda istekli değildi. Bunun yerine şunları önerdi:

“Bugün Uruguay’da sanal para birimlerinin üretimi ve ticarileştirilmesi ile ilgili işletmelerde meşru, yasal ve güvenli bir kullanım oluşturmayı amaçlayan bir yasa tasarısı sunuyoruz.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir