Metaverse Haberleri

Ünlü futbolcu Dani Alves de Metaverse dünyasına katıldı

Google News Abone Ol

Barcelona’da oynayan ve dünya genelinde yakından tanınan bir futbolcu olan Dani Aleves da Silva, geçtiğimiz günlerde lüks saat üreticisi Backes & Strauss ve NFT ile Metaverse danışmanı olan ColossalBit ile işbirliği içerisinde Dubai’de kendisine ait NFT projesini başlattı.

Çoğunlukla sağ bek olarak oynayan ve üretken bir savunmacı olan Alves, kariyerinde 43’ten fazla kupa ve 1.000’den fazla profesyonel maça sahip.

Metaverse dünyasına futbolcular katılmaya devam ediyor

Alves, Dubai’ye gittiğinde ve NFT projesini başlattığında sadece bölgedeki değil sanal dünyadaki hayranlarıyla bağlantı kurma arzusunu da dile getirdi. Kendi NFT VR odanızda canlı dolaşabiliyor olmanın tüm fütüristik deneyiminin onu “gerçeküstü” yaptığını ekledi. Ayrıca Alves, Alves, Khaleej Times’a özel bir röportajda, “İçeri ilk girdiğimde neşe ve heyecanla boğulmuştum.” dedi ve devam etti:

“Gerçeküstü bir andı çünkü futbolcular için mirasımız fandom tarafından tanımlanıyor. Hayranlarımın bana on yıllardır gösterdiği sevgiye karşılık vermek istedim. Artık nerede olurlarsa olsunlar, Dani Alves Metaverse ve NFT odasını ziyaret edebilir, benimle etkileşime geçebilir ve kariyerim, kazandığım kupalar ve başarılarım hakkında daha iyi bir bilgi edinebilirler.

Hayranlar Alves’in VR odasına erişebilecek

NFT sahipleri, Alves’in Metaverse odasına telefon veya VR kulaklık aracılığıyla doğrudan erişmelerini sağlayacak özel bir bağlantının sahibi olacaklar. Konu hakkında ünlü futbolcu Alves, “Sanal gerçeklik (VR) deneyimi, kulaklıkla odanın içinde birinci şahıs görünümünde dolaşabildikleri için açıkçası daha sürükleyici olacak. Tarayıcı veya telefon erişimi, avatarlarını kullanmalarına ve içeri girmelerine izin verecektir. Düşünceleri ne olursa olsun, Metaverse deneyimi hayal kırıklığına uğratmaz.” dedi.

Dubai merkezli Backes & Strauss ve ColossalBit, Alves’in futbol kariyerinde şimdiye kadar kazandığı her kupanın 43 güzel anısını kutlamasına yardım etmeyi teklif etti. Bu teklifi kabul eden ünlü futbolcu, “Bu 43 farklı zaferin en canlı anılarını yaşatacak saatler ve NFT’leri seçerek tarihimin bir parçası olmaya kişisel olarak davet etmek istiyorum. Ve Metaverse’de kendi müzenize sahip olma ve hayranlarla etkileşim kurma şansına sahip olmak hiç de kolay değil.” diye devam etti.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir