Bitcoin HaberleriKripto

Ünlü ekonomistten korkutan yorumlar!

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarında gergin günler yaşandığı bu dönemde, piyasa ile ilgili takip yapan ve konuşan birçok kişi var lakin öyle biri var ki bitcoin üzerine korkunç bir bitiş senaryosuna sahip.

ABD’li ekonomist Peter Schiff

Peter Schiff’in Bitcoin çıktığı günden beri Bitcoin’e olan eleştirilerinden tanımaktayız. Schiff  olumsuz söylemlerine bir yenisini ekledi ve , eğer bitcoin 30 bin dolar aşağısında seyretmeye devam ederse çökecektir ifadesini kullandı. Altın yatırımlarına olan desteği  ve bitcoin yatırımlarına karşı olan eleştirileri ile tanıdığımız Schiff’in bu çıkışı bitcoin kullanıcılarında bir endişe hali yarattı.

Neden 30 bin dolar ?

Ünlü ekonomist Bitcoin piyasayı için 30 bin doların kritik bir öneme sahip olduğunu düşünüyor ve 30 bin dolar altına indikten sonra 32’ye çıkıp tekrar 31’e olan inişe dikkat kesiyor. Bu sebeple 30 bin dolar aşağısının  kırılma noktası olacağını düşünüyor. Schiff’e göre 30 bin dolar ve üzerinde denge bandı bulması muhtemel lakin 30 bin aşağısında bu dengeyi yakalayamayacak ve çöküşe geçecek.

Çöküş senaryosuna inanıyor

Peter Schiff, twitter da sürekli fikirlerini paylaşan ekonomistlerden bir tanesi ve sürekli piyasayı takip eden bir isim. Schiff’in senaryosuna göre daha öncelerde 30 binin aşağılarına inmiş ve tekrar yukarılara çıkmış olan  Bitcoin eğer 30 bin doların altına doğru kalıcı bir kırılma yaşadığı takdirde tekrar kendisini toparlayıp yukarılara taşıyamayacak.  10 bin dolarların dahi altına inmesi muhtemel hale gelecek. Peter Schiff, bu korkutucu senaryonun muhakkak yaşanacağı kanaatinde.

ETH için bu oran 1800 dolar

BTC için 30 bin doların kırılma noktası olduğunu öne süren Schiff’e göre ETH için bu oran 1.800 dolar. Ethereum’un  2 bin 400 dolar seviyesinde kırılma yaşadığını ifade eden ünlü ekonomist eğer 1800 dolar altına inerse BTC’nin hiç şansı yok. ETH’deki zayıflık BTC’nin çöküşünü yüksek ihtimalli bir sonuç haline getiriyor.

Her zamanki gibi altın tavsiyesinde bulundu

Fed’in faiz artırımlarının  enflasyonu düşürmeyeceğini ve altının yükselmesine sebep olacağını belirten Schiff, izlenen enflasyonla mücadele yönteminin şişirilen bir balon olduğunu belirtti ve yeni bir ekonomik krize yol açabileceğini öne sürdü.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir