Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Üniversite, kripto ile ilgili faaliyetleri finanse etmek için Bitcoin bağışlarını kabul ediyor!

Google News Abone Ol

Ekim 2021’de, San Diego Eyalet Üniversitesi’nin (SDSU) bir yardımcısı olan Campanile Vakfı (TCF), ilk kripto bağışını kabul etti. Şimdi üniversite, Bitcoin (BTC) ve Ether (ETH) ile dijital para birimi bağışlarını memnuniyetle karşıladığını duyurdu.

TCF baş finans sorumlusu David Fuhriman, toplam kripto varlıklarının yüzde birinin, üniversite içinde daha geniş dijital işlemlere izin veren bir sistem üzerinde çalışmak gibi, üniversitenin kripto ile nasıl etkileşime girebileceğini keşfetmeyi amaçlayan kampüs etkinliklerini finanse etmek için üç ayda bir geri çekileceğini söyledi.

Bu arada, fonların geri kalanı BTC’ye dönüştürülecek ve fiyatın gelecekte artacağı ve daha fazla programa yardımcı olacağı umuduyla hemen tasfiye edilmeyecek.

Kripto piyasası değişken ve varlıkları elinde tutmak potansiyel bir kayba yol açsa da, üniversite yükselişini sürdürüyor. Fuhriman, “Bitcoin’in değeri yükselirse, bu bağış sonsuza kadar sürebilir” dedi. CFO, holdingin SDSU için uzun vadeli iyi faydalar sağlayabileceğine inandıklarının altını çizdi.

SDSU’nun kripto alanına girişi, üniversitede kripto ile ilgili programları desteklemekle ilgilenen diğer potansiyel bağışçıları çekmeyi amaçlıyor. Fuhriman ayrıca, servet yaratma konusunda alışılmadık bakış açılarına sahip olabilecek genç bağışçıların da dikkatini çekebileceğini belirtti.

SDSU, kripto bağışlarını kabul etme konusunda kararlı olsa da, Wikimedia ve Mozilla gibi kuruluşlar bu nedenle ateş altında. Artan sayıda Wikimedia katılımcısı, kriptonun çevre üzerindeki olumsuz etkisi nedeniyle kâr amacı gütmeyen kuruluşu kripto para biriminde bağış kabul etmeyi bırakmaya çağırıyor. Teklife göre, kriptonun kabulü Wikimedia’nın sürdürülebilirlik taahhüdünü ihlal ediyor.

Mozilla da benzer bir sorunla karşı karşıya kaldı. Platformun kripto bağışlarını kabul ettiğini hatırlatan bir tweet attıktan sonra, kuruluş, Mozilla’nın tüm kripto endüstrisinin yalnızca kirlilik ürettiğini ve bunu nakde çevirdiğini düşünen Mozilla’nın kurucu ortağı Jamie Zawinski liderliğindeki takipçilerinden tepkiyle karşılaştı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir