Haftalık Bülten

Universal Music Group, Bored Ape NFT’si Satın Aldı! ApeCoin Nedir?

Reuters’in haberine göre Taylor Swift ve Drake gibi yıldızların arkasındaki plak şirketi Universal Music Group, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonundan Bored Ape #5537’yi satın aldı

Google News Abone Ol

Universal Bored Ape #5537’yi Satın Aldı

Reuters’in haberine göre Taylor Swift ve Drake gibi yıldızların arkasındaki plak şirketi Universal Music Group, Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonundan Bored Ape #5537’yi satın aldı.

Şirket Kasım ayında da “Kingship” adlı sanal bir NFT grubu başlatmak için Bored Ape Yacht Club ile bir araya gelmişti. Universal Music Group, bir NFT koleksiyonu oluşturmak için müzik ve eğlence dergisi Billboard ile de ortaklık imzaladı.

Küresel müzik şirketi ayrıca, sanatçılar için dijital koleksiyonlar yaratmak amacıyla NFT platformu Curio ile güçlerini birleştirdi.

 

Bored Ape Yacht Club koleksiyonu, ApeCoin’in piyasaya sürülmesinin ardından çok daha popüler hale geldi.

5537

ApeCoin Nedir?

 

Son dönemde ApeCoin’in piyasaya sürüleceğinden bahseden Yuga Labs, sonunda bu projeyi hayata geçirdi ve ApeCoin’in neredeyse bütün borsalarda listeleneceğini açıkladı. ApeCoin haberi, Yuga Labs’ın CryptoPunks ve Meebits’in haklarını satın alarak NFT alanında lider konuma erişerek sektör üzerindeki hâkimiyetini sağlamasından sadece birkaç gün sonra geldi. Bu da kripto para piyasalarında büyük heyecan yarattı.

İlginizi Çekebilir: Bitmex’in Kurucu Ortağı Arthur Hayes, Bitcoin’in 1 Milyon Dolar Olacağını Tahmin Ediyor! Bitcoin Ne Zaman 1 Milyon Dolar Olacak?

Şirket resmi Twitter hesabından yayımlanan tweet’te ApeCoin’in misyonunu Web3’ün ön saflarında merkeziyetsiz bir topluluk oluşturmayı güçlendirmek için kullanılacak kültür, oyun ve ticaret token’ı şeklinde açıkladı ve ApeCoin’in, ApeCoin DAO olarak da bilinen topluluk tarafından sahiplenilerek işletileceğini duyurdu. Bu DAO’ya katılmanın tek şartı da ApeCoin’e sahip olmak.

ApeCoin, ekosistemin tek yönetişim token’ıdır ve ApeCoin sahiplerinin ApeCoin DAO’ya katılmasına izin verir. ApeCoin, tüm katılımcılarına merkezi aracılar olmadan kullanılabilecek ortak ve açık bir para birimi sağlayan ekosistemin hizmet token’ıdır. ApeCoin, özel oyunlar, ürünler, etkinlikler ve hizmetler gibi ekosistemin normalde kullanılamayan belirli bölümlerine erişim sağlar. ApeCoin, üçüncü taraf geliştiricilerin APE’yi hizmetlere, oyunlara ve diğer projelere dahil ederek ekosisteme katılmaları için bir araçtır.

Yuga Labs, Metaverse meraklıları için çeşitli blok zinciri oyunlarını ve hizmetlerini başlatmak için $APE’yi kullanmayı umuyor ve token’ı BAYC ekosisteminin tek resmi kripto parası olarak ilân etti.

ApeCoin, ilk piyasaya sürüldüğü anda 39.40 dolara kadar yükseldikten sonra büyük bir düşüş yaşadı. İlk etapta 6 dolar seviyelerine kadar gerileyen APE, şu anda 13 dolar üzerinden işlem görüyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir