NFT Haberleri

Uniswap, NFT startup projesi Genie’yi satın aldı

Google News Abone Ol

Dünyanın en büyük merkezi olmayan kripto borsası konumunda olan Uniswap, NFT pazaryeri startup projesi Genie’yi satın aldı. Uniswap, Genie’yi evrensel mülkiyet ve değişime açılma misyonunun bir parçası olarak satın aldığını açıklad.

Uniswap, NFT’leri bünyesine entegre etmek istiyor

Uniswap, yaptığı bu hamleyle birlikte NFT‘leri bünyesine entegre etmek istiyor. Yapılan bu önemli startup satın alma girişiminin ardından kripto değişim protokolünde NFT’lerle ilgili de çeşitli çalışmaların başladığını görebiliriz.

DeFi protokolü Uniswap, duyurusunda, gerçek varlıklarla desteklenen NFT ve NFT likidite fonları için bir platform olan Unisocks’un 2019’da piyasaya sürülmesinden bu yana NFT alanına ilk kez girmediklerini açıkladı.

Şirket, duyuru yaptığı bir blog yazısında NFT’ler hakkında şu ifadelere yer verdi:

NFT’leri, ERC20’den ayrı bir ekosistem olarak değil, büyüyen bir dijital ekonomide başka bir değer formatı olarak görüyoruz ve zaten web3’e açılan ana geçitlerden biri konumunda.

Web3 değerlerine uygun olarak, Uniswap, bir USDC airdrop üzerinden Genie kullanıcılarıyla platformun değerinin bir kısmını paylaşacak. Airdrop, Ağustos ayında başlayacak ve şirkete göre 12 aya kadar süreyle talep edilebilecek.

Genie platformunu satın alan Uniswap, yaptığı bu hamleyle kısa sürede platformu daha da büyütmek istiyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir