Kripto Haberleri

Uniswap, NFT değişim platformu Sudoswap’ı desteklemeye hazırlanıyor

Google News Abone Ol

Uniswap, merkezi olmayan bir NFT değişim platformu olan Sudoswap’ı entegre etme sürecinde olduğunu duyurdu. Açıklanan bu yeni haber, önde gelen kripto DEX platformlarının NFT alanındaki planlarının tüm hızıyla devam ettiğini gösteriyor.

Uniswap’ın NFT planları

Uniswap’ın NFT planları daha da şekilleniyor gibi duruyor. Bugün, Uniswap’ın NFT ürünleri başkanı Scott Lewis, Uniswap’ın NFT’yi “Sudoswap’ın tam desteğiyle” başlatacağını belirten bir tweet paylaştı. Bu paylaşıma eklenen resim, Sudoswap entegrasyonunun şu anda hazır olduğunu ve “havuz verilerinin aktığını” ile gösteriyor.

Uniswap, dünyadaki en büyük merkezi olmayan kripto borsası (DEX) konumunda. Kullanıcıların bir merkeze ihtiyaç duymadan kripto para ticareti yapmasına izin veren platform her geçen gün büyümesini sürdürüyor. DeFi Llama’dan gelen veriler, protokolün şu anda Ethereum, Polygon, Arbitrum, Optimism ve Celo ile likidite havuzlarında 6 milyar dolardan fazla değere sahip olduğunu göstermekte.

Merkezi olmayan borsa, Haziran ayında NFT’ler için bir pazar entegrasyon platformu olan Genie’yi satın aldığını duyurmuştu. Uniswap, NFT’leri kendi platformunda barındırmak yerine, kullanıcılara birden fazla pazardan NFT’lere tek bir yerden erişme yeteneği vermeyi planlıyor. Uniswap ekibi, ürün tekliflerini NFT’lere genişletmenin “önemsiz” olduğunu söyledi ve bunları “büyüyen dijital ekonomide bir değer biçimi” olarak nitelendirdi.

Sudoswap nedir?

Sudoswap bir NFT DEX projesidir. Kullanıcıların kendi NFT likidite havuzlarını oluşturmalarına izin vererek, NFT’leri merkezi olmayan bir şekilde satın almalarına veya satmalarına olanak tanımaktadır. Ek olarak, platform gas ücretleri için optimizeye sahiptir ve OpenSea’nin %2,5’lik ücretinden beş kat daha az olan yalnızca %0,5’lik bir ücret talep eder.

Lewis tarafından bugün yapılan bu açıklama, Uniswap’ın NFT entegrasyon planlarının yolunda gitmekte olduğunu gösteriyor. Ayrıca, protokolün OpenSea veya LookRare gibi geleneksel merkezi pazarlarla sınırlı olmayacağını, aynı zamanda NFT DEX ve birçok deneysel ürünü de ekleyeceğini göstermekte. Son olarak, ekip, sonbaharda NFT ticaretinin site üzerinde etkinleştirileceğini tahmin ettiğini dile getirdi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir