Haftalık Bülten

Ukrayna Tether ve Bitfinex’e Rus İşlemlerini Durdurmaları İçin Çağrıda Bulundu! Kripto Varlıklara Kısıtlamalar Devam Edecek mi?

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, bugünkü Tweet'inde Tether ve Bitfinex'den Rus kripto adreslerine kısıtlama getirilmesi çağrısında bulundu.

Google News Abone Ol

Ukrayna’dan Çağrı

Ukrayna Başbakan Yardımcısı Mykhailo Fedorov, kripto platformlarını bir kez daha Rus kullanıcılarına yapılan işlemleri engellemeye çağırdı.
Bugünkü Tweet’inde Fedorov, USDT stabilcoini ihraç eden Hong Kong merkezli Tether Limited’in CTO’su Paolo Ardoino’ya özel olarak hitap etti. Ardoino aynı zamanda kripto para borsası Bitfinex’in de CTO’su. Fedorov şöyle yazdı:

“Bugün, tüm demokratik dünya, kanlı işgalcileri ekonomik olarak cezalandırmak için Rusya’ya karşı birleşti”, her iki şirketden de “Ruslarla ilgili işlemi durdurmalarını istedi.Barış için!”

eee

 

Borsaların Tepkileri

Fedorov, Twitter’daki tüm Rus kripto kullanıcılarına karşı – sıradan vatandaşlar da dahil olmak üzere ve yaptırım uygulanan kişilerle sınırlı olmamak üzere – kısıtlayıcı önlemler alınması için defalarca çağrıda bulundu. Ukrayna için yaygın uluslararası desteğe rağmen, bu çağrılar genellikle kripto topluluğundan olumsuz duygularla karşılandı ve büyük ölçüde reddedildi.

Bir kullanıcı şöyle yazdı: “Ben kesinlikle Ukrayna için barış için istiyorum ancak bunu kriptoda yapmaya karşıyım”
Daha öncesinde Kraken ve Binance, hükümet tarafından verilen yaptırımlar biçiminde müdahaleyi yasaklayarak bu tür çağrıları reddetti.
Bitfinex ve Tether’in nasıl tepki vereceğini göreceğiz.

İlginizi Çekebilir: Kraken Borsası Ukrayna Vatandaşlarına 1000$ Değerinde Bitcoin Veriyor! Ukrayna’ya Şimdiye Kadar Yapılan Yardırımlar!

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir