Ekonomi BülteniEkonomik TakvimHaftalık BültenKriptoKripto Haberleri

Ukrayna Kripto Para Birimlerini Resmi Olarak Yasallaştırıyor!

Ukraynalılar Aktif Olarak Kripto Ticareti Yapmaya Başlayacak

Google News Abone Ol

Ukrayna dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov, Ukrayna parlamentosunun kripto para birimlerini yasallaştıran bir yasa tasarısını kabul ettiğini söyledi. Kripto borsalarının artık yasal olarak çalışacağını ve kripto varlıklarının yeni yasayla korunacağını açıkladı.

ukrayna kripto para borsasina yesil isik yakti 0

Ukrayna Daha Önce De Kripto Para Birimlerini Yasallaştırmaya Çalışmıştı

Ukrayna daha önce geçen Eylül ayında kripto para birimlerini yasallaştırmaya çalışmıştı. Ancak Başkan Volodymyr Zelenskyy, Ukrayna’nın kripto para birimi için tamamen yeni bir düzenleyici sistem kurmayı göze alamayacağını belirterek tasarıya karşı oy kullanmıştı.

Sanal Varlıklar Yasası’nın önceki taslağında Zelenskyy, kripto düzenlemesinin Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun gözetimi altına alınmasını önerdi. Önerilen gözetim, yasanın yeni versiyonuna dahil edildi ve bu nedenle meclisten geçti.

s 68c89ce77e424250cccd3b52d609786a6e501029

Resmi açıklamada yazıldığı gibi, Ulusal Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu aşağıdakilerden sorumlu olacaktır:

-sanal varlıklar alanında politika oluşturma ve izleme

-sanal varlıkların dolaşım sırasının belirlenmesi

-sanal varlık hizmeti sağlayıcılarına izin verilmesi

-bu alanda denetim ve mali izleme yapmak

ukrayna kripto paralari yasallastiran 5 ulke oldu 1631172810

Ukrayna, Kripto Trader Sayısında Dünya’da 4. Sırada!

2021’de Ukrayna, kripto tüccarlarının sayısına göre dünya çapında 4. sırada yer aldı. Ülkede ayrıca çok sayıda blok zinciri geliştiricisi ve artan sayıda kripto para birimi girişimi var. BT Geliştirme Dijital Dönüşüm Bakan Yardımcısı Oleksandr Bornyakov, “Bugün, küresel kripto endüstrisinin potansiyeli milyarlarca yatırım tarafından belirleniyor. Büyüme oranı, ekonominin geleneksel sektörlerinin önündedir. Ukrayna’da sanal varlık piyasası, dijital ekonominin güçlü bir sektörü haline gelebilir. Kabul edilen Kanun sayesinde, bu yenilikçi alanda iş geliştirme konusunda lider bir ülke olma şansına sahibiz.” diye vurguladı. Diğer tarafta Ukrayna’da kripto para biriminin yasallaştırılması, Bitcoin veya diğer kripto varlıklarını yasal bir ihale olarak tanımıyor.

Ukraine

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir