Ekonomi BülteniHaftalık BültenKriptoNFT Haberleri

Ukrayna, Kripto Finansmanı Baskısı Devam Ederken NFT’lerin Silahlı Kuvvetlerini Destekleme Planları Açıklanacak!

Ukrayna başbakan yardımcısı bugün yaptığı açıklamada, Kiev'in Rusya'nın geçen hafta ülkeyi işgal etmesinin ardından kripto varlıklarında fon sağlama çabalarındaki son hamleyi söyledi: “NFT'lerin silahlı kuvvetlerini destekleme planlarını açıklayacağız.”

Google News Abone Ol

Ukrayna’dan Ordu’yu Desteklemek İçin NFT Hamlesi!

Ukrayna başbakan yardımcısı bugün yaptığı açıklamada, Kiev’in Rusya’nın geçen hafta ülkeyi işgal etmesinin ardından kripto varlıklarında fon sağlama çabalarındaki son hamleyi söyledi: “NFT’lerin silahlı kuvvetlerini destekleme planlarını açıklayacağız.”

Değiştirilemez tokenler (NFT’ler), resim, video veya metin gibi dijital bir dosyayı temsil eden bir tür kripto varlığıdır. 2021’de popülaritesini artırarak 25 milyar ABD doları satış hacmi elde ettiler.

NFT nedir?” adlı yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz.

Mykhailo Fedorov, proje hakkında daha fazla ayrıntı vermeden bir tweet’te “Yakında Ukrayna Silahlı Kuvvetlerini desteklemek için NFT’leri duyuracağız.” dedi.

ukraine bitcoin 1132x670 1

Ukrayna’ya Dünya Genelinde Destek Artıyor!

“Her geçen gün Ukrayna’ya saldırganlığı geri püskürtmek için yardım etmeye istekli daha fazla insan var.”

Aynı zamanda Ukrayna’nın dijital dönüşüm bakanı olan Fedorov, Kiev’in kripto varlıklarda fon toplama çabasına öncülük etti.

Ukrayna geçen hafta sosyal medyada ülkeyi desteklemek için bitcoin ve diğer dijital token bağışları için çağrılar yayınladı. Blockchain araştırmacısı Elliptic’e göre, Çarşamba günü yaklaşık 67.000 bağışta yaklaşık 43 milyon ABD doları değerinde kripto para topladı.

Ukrayna’nın dijital dönüşüm bakanlığı Reuters’e fonları “Mümkün olduğunca çok Rus askerini yok etmek için” kullanacaklarını söyledi.

bitcoin in Russia

Rus Kullanıcıların Dijital Cüzdan Adreslerinin Engellemesi İstenmişti

Fedorov geçen hafta büyük kripto borsalarından Rus kullanıcılarının dijital cüzdan adreslerini engellemelerini istedi. Yine de bazı büyük platformlar böyle bir genel yasağı uygulamayı reddetti.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir