Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto HaberleriNFT Haberleri

Ukrayna, Savaşın Tarih Sahnesinde Unutulmaması Adına Bir NFT Müzesi Açıyor!

Google News Abone Ol

Ukrayna’daki Dijital Dönüşüm Bakanlığı, Rusya ile olan savaşın ardından zaman çizelgesinin korunması ve sergilenmesi adına bir NFT müzesi başlattı.

Ukrayna’nın dijital dönüşüm bakanı Mykhailo Fedorov’un bu cuma günü attığı bir tweette belirttiği üzere hükümetin 24 Şubat’tan itibaren ülkenin gözünden önemli anları gösteren bir NFT girişimde bulunduğunu belirtti. Bu NFT’ler Rusya’nın, Ukrayna’nın Donbas bölgesinde “özel askeri operasyon” ilan ettiği günde başlayan olayları içeriyor.

Elde Edilen Gelir Ordu ve Sivilleri Desteklemek için Kullanılacak!

NFT müzesinin web sitesine göre, 24 Şubat ile 26 Şubat arasındaki savaşta önemli anların 54 adet NFT’si 30 Mart’tan itibaren satışa sunulacak ve bu satışlardan elde edilen gelir ordu ve sivilleri “desteklemek için” kullanılacak. NFT’ler, haber kuruluşlarından gelen fotoğraflardan dünya liderlerinin savaşa dair kişisel düşüncelerine kadar çeşitli olayları içeriyor.

“While Russia uses tanks to destroy Ukraine, we rely on revolutionary blockchain tech,” said Fedorov. “[The NFT museum is] the place to keep the memory of war. And the place to celebrate the Ukrainian identity and freedom.”

Federov: Rusya yıkım için tankları kullanırken biz devrimsel blockchain teknolojisini kullanıyoruz!

Federov Rusya’nın Ukrayna’yı yıkmak için tanklar kullandığı fakat Ukrayna’nın blockchain teknolojisine güvendiğini söyledi. Ayrıca kurulacak müzenin savaşın anılarını saklayan ve Ukrayna’nın kimliğini, özgürlüğünü kutladığı bir alan olacağını ekledi.

NFT müzesi:

“Bu savaş döneminin hiçbir gününün dünya tarihinin defterinden kaybolmasına asla izin vermeyeceğiz.”

Ukrayna ordusu adına para toplamanın yanında bu NFT kampanyası hedeflediği başka bir şey de var. Dünyadaki dijital oluşumların arasında doğru bilgiyi yaymak. Bu amacın temelinde Ukrayna’nın, Rusya’nın propaganları ve yaydığını eleştirdiği yalan bilgiler yatıyor.

İlgili: MIT ve İngiltere Merkez Bankası Dijital Paralar Üzerine Çalışmak için Ortak Oldular!

Ukrayna hükümeti, Dijital Dönüşüm Bakanlığı tarafından sağlanan cüzdan adresleri aracılığıyla kripto bağışlarını doğrudan kabul ediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir