NFT Haberleri

Ücretsiz NFT projesi Goblintown, yatırımcısına milyonlar kazandırdı!

Google News Abone Ol

Goblintown olarak adlandırılan Non-Functional Tokens (NFT) koleksiyonu, NFT projesinin bu hafta 22.85 milyon dolar gelir kaydetmesiyle, Otherdeed’in 20.73 milyon dolarını geçerek yeni bir rekora imza attı. Haber yayın saatleri itibariyle, Goblintown son 24 saatte 2.26 milyon dolar sattı ve bugün taban değeri %103.2 artışla 2.79 Ethereum’luk seviyeye yükseldi.

Ücretsiz Goblintown NFT koleksiyonu milyonlar kazanıyor

Bu hafta popülerliğini hızla yükselten NFT koleksiyonu, 9999 adet cücelerin bir derlemesi olan Goblintown adlı bir projedir. Projenin bu denli dikkat çekmesindeki nedenlerinden biriyse, NFT‘lerin ücretsiz olarak üretilmesi ve ardından fiyatlarında önemli bir artış kazanmasıydı.

Yaşanan büyük düşüşler veya ticari hype bir yana, 23 Mayıs 2022’de Goblintown tabanının fiyatı 0,5 Ethereum (ETH) oldu ve 28 Mayıs Pazar akşamı %458 artışla 2.79 ETH’ye yükselmiş durumda. Proje resmen 22 Mayıs’ta başlatıldı ve o sırada insanların bunu duymasının tek yolunun ücretsiz olmasından geçmesi bekleniyordu. Şu andaysa bu senaryo tutmuş ve yatırımcılara önemli paralar kazandırmış gibi görünüyor.

goblintown nft

Goblintown’ın Twitter hesabının şu anda 37.400 takipçisi var ve mevcut ölçümler, 4.725 kişinin en az bir Goblintown NFT’sine sahip olduğunu gösteriyor. Bir ziyaretçi goblintown.wtf sitesine girdiğinde sayfanın üst kısmında “F *** ing enter already” yazan bir kısım karşılıyor. Oldukça ilginç bir tasarıma sahip olan sitenin topluluğa kendine sevdirdiği söylenmekte.

Goblintown NFT koleksiyonu kim tarafından yaratıldı?

Haberimiz hazırlanırken, haftalık NFT satış ölçümleri, Goblintown’ın 22 Mayıs’tan bu yana 22.85 milyon dolarlık satış kazandığını ve Goblintown’ın şu anda bu hafta en çok satan NFT projesi olduğunu gösteriyor. Proje şu anda en popüler proje olmasına rağmen, hiç kimse koleksiyonun nereden geldiğinden ve yeni dijital koleksiyonların arkasında kimin olduğundan emin değil. NFT koleksiyonunun arkasında Amerikan DJ Steve Aoki veya Yuga Labs’in olduğuna dair pek çok asılsız söylenti var. Buna ek olarak, proje bir hafta içinde büyük miktarda para kazandığı için, Goblintown satıcıları büyük karlar elde etmiş durumda.

Bir Goblintown ürünü son yedi günde %5,039 ve başka bir ürün de beş günde %264 kazandı. Son yedi günde koleksiyondan satılan en pahalı NFT, 69.42 Ethereum ile 136.000 dolara satılan Goblintown 8.995 oldu. Goblintown 5.948, 26 Ethereum veya 51.000 dolar karşılığında satıldı ve 7.944 Goblintown, 27 Ethereum veya 46.000 dolar karşılığında el değiştirdi.

 

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir