Kripto Haberleri

Türk yatırımcılar bu altcoin projelerine yatırım yapıyor!

Google News Abone Ol

Coingecko tarafından açıklanan verilere göre Türk yatırımcıların hangi altcoin projelerini araştırdığı ve yatırım yaptığı ortaya çıkmış durumda. 31 Temmuz itibariyle güncellenen Coingecko verilerine göre bugün Türk yatırımcılar arasında en çok araştırılan kripto para projesi STEPN Green Satoshi Token (GST-SOL) oldu. Blockchain tabanlı popüler bir adım atarak para kazanma uygulaması olan STEPN bünyesindeki bir token olan GST-SOL, adından da anlaşılabileceği üzere projenin Solana ağında çalışan bir token birimi. Son günlerde adından sıkça söz ettiren altcoin için haftalık bazda önemli bir kayıp yaşandı. Sadece bir haftada %40 değer kaybeden STEPN Green Satoshi Token için haber yayın saatleri itibariyle 0,060515 dolarlık seviyeden işlem yapılıyor.

Türk yatırımcıların gözdesi olan coin birimleri

31 Temmuz itibariyle Coingecko’nun açıkladığı verilerde bol sıfırlı birçok isim bulunuyor. Ancak içerisinde birçok bilindik ismin de bulunduğunu belirtmek gerekmekte. 1. sırada GST-SOL token biriminin bulunduğu listenin devamıysa şu şekilde:

2. Bone ShibaSwap (BONE)

3. Lovely Inu finance (LOVELY)

4. CEEK Smart VR (CEEK)

5. Pitbull (PIT)

6. Wing Finance (WING)

7. Floki Inu (FLOKI)

8. Radio Caca (RACA)

9. Bitcoin (BTC)

10. Optimism (OP)

Coingecko tarafından açıklanan listede birçok köpek temalı proje bulunuyor. Bu isimler aynı zamanda bol sıfırlı bir değere sahipken Türk yatırımcılar için açıklanan listelerde uzun bir süredir benzer coin birimlerinin yer aldığı da dikkat çekiyor. Floki Inu ve Shiba Inu’ya bağlı isimlerin yanı sıra Pitbull token için de uzun bir süredir bu listede aşina olunduğunu söylemek mümkün.

Kripto para lideri Bitcoin (BTC) için 31 Temmuz gününün sıralaması 9 oldu. Türk kripto para yatırımcısının bugün en fazla aradığı 9. isim olan BTC için haber yayın saatleri itibariyle %2’lik bir düşüş devam ediyor. Bu düşüşle birlikte 23,894 dolardan işlem gören lider isimde son saatler oldukça hareketli geçmekte. Boğalar ve ayılar arasında devam eden çekişmeli sürecin neticesinde fiyatını bir türlü istediği noktaya getiremeyen Bitcoin’deki bu durum altcoin projelerine de yansıyabilir. Buna rağmen analistler, Bitcoin’in değerini önemli ölçüde korumayı başardığını söylüyor. Önümüzdeki günlerde BTC için takip edilmesi gereken seviyenin ise destek olarak 22.400 ve diren olarak 25.000 olduğu aktarıldı.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir