Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriBlockchain HaberleriKriptoKripto HaberleriMetaverse HaberleriNFT Haberleri

Avalanche Türk Kurucusu, Multiverse teşvik programıyla Subnetlerin benimsenmesini hızlandırmayı hedefliyor!

Google News Abone Ol

Blockchain ağı Avalanche, uygulamaya özel blockchain ekosistemleri olan alt ağların benimsenmesini hızlandıracak bir teşvik programı olan Avalanche Multiverse’nin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Emin Gün Sirer’e göre Sıra Subnette!

Avalanche Foundation direktörü Emin Gün Sirer‘e göre subnet, blok zincirindeki bir sonraki büyük şey. Gün Sirer, subnet‘in yalnızca “ağ düzeyinde kontrol ve açık deneme” ile mümkün olan işlevleri etkinleştirdiğini söyledi. Ayrıca, akıllı sözleşmeler son beş yılda blok zincirinde yenilikler taşırken, sıranın subnette olduğuna inandığını belirtti.

emin gun sirer scaled 1
Türk Asıllı Emin Gün Sürer

Program blok zinciri oyunlarını, merkeziyetsiz finansı (DeFi), non-fungible tokenleri (NFT’ler) ve kurumsal kullanım durumlarını finanse etmek için yaklaşık 290 milyon dolar değerinde dört milyona kadar Avalanche (AVAX) tahsis edecek.

Avalanche Multiverse; DeFi Kingdoms, Aave, Golden Tree Asset Management, Wintermute, Jump Crypto, Valkyrie ve Securitize gibi birçok önde gelen işbirlikçi tarafından yönetiliyor.

Program, 15 milyon dolarlık teşviklerle DeFi Kingdoms‘a özel bir subnet getirecek. Bir DeFi Kingdoms yöneticisi olan Frisky Fox’a göre Avalanche’ın subnet teknolojisi, projeleri için “mükemmel uyum” sağlıyor. Fox, “Bütün DeFi Kingdoms evreni, blok zincir teknolojisiyle mümkün olanın sınırlarını zorlayan akıllı sözleşmelere yazılmıştır” diyor.

Avalanche’ın çekirdek geliştiricisi Ava Labs, kurumsal DeFi için özel olarak oluşturulmuş yerel Know-Your-Customer (KYC) işlevleriyle entegre bir blok zinciri oluşturmak için diğer işbirlikçilerle birlikte çalışacak.

Valkyrie Investments’ta DeFi’nin genel müdürü Wes Cowan, “Avalanche’ın KYC altyapısına sahip subneti, kurumsal benimseme için ileriye doğru büyük bir adım olacak ve uygulamayı desteklemekten gurur duyuyoruz” diyor.

İlgili: Ethereum’da Gas Fee’ler Ağustos 2021’den Bu Yana En Düşük Seviyede! Ethereum’un Geleceği Ne Olacak?

Bu arada kripto değişim platformu FTX de “büyük ölçüde ölçeklenebilir” projeleri desteklemeyi ve insanlık için uzun vadeli çözümler sağlamayı amaçlayan bir fon oluşturdu. FTX Gelecek Fonu, yapay zeka, biyolojik risk tehlikesini azaltma ve verimli fedakarlık gibi projeler için 2 milyar dolara kadar dağıtacak.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir