Bitcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Tonga, tsunami saldırısından sonra Bitcoin bağışlarını kabul ediyor!

Google News Abone Ol

Cuma günü Tonga Krallığı, Hunga Tonga-Hunga-Ha’apai yanardağının büyük bir volkanik patlamasının şok dalgasını yaşadı.

İlkinden sonra daha fazla patlama meydana geldi ve Tonga’nın ana adası olan Tongatapu vatandaşlarını bir tsunami ile karşı karşıya bıraktı.

Lord Fusitu’a BTC Cüzdan Adresi Paylaştı!

Zorlukların ortasında, kripto sahipleri, yardım operasyonlarına yardımcı olmak için Bitcoin (BTC) bağışlama niyetlerini ve sempatilerini dile getirdiler. Twitter kullanıcısı Onair Blair, Bitcoin destekçisi ve eski Tongalı milletvekili Lord Fusitu’a’yı, insanların Tonga’nın yardım fonları için Bitcoin bağışlayabileceği bir cüzdan adresi kurmaya çağırdı.

Yolları ve mülkleri kaplayan 1,2 metreye (yaklaşık 4 fit) varan dalgalarla, insanlar kaçmak için daha yüksek yerlere kaçmaya başladı. Herhangi bir can kaybı şu anda bildirilmedi. Bununla birlikte, hava ve su kirliliği artık yardım kuruluşları için acil endişelerden bazıları.

Lord Fusitu’a, bir BTC cüzdan adresi ve insanların yardım operasyonlarına yardımcı olmak için fiat bağışlayabilecekleri bir bağlantı ile yanıt verdi. Adres, Pazar gününden bu yana toplam 0.10794983 BTC (4.625.29 $) aldı.

Her Yanardağ Günlük 2000 Dolar Değerinde Bitcoin Üretebilir!

Cuma günü Lord Fusitu’a, ülkenin finansmanına yardımcı olacak Bitcoin madencilik operasyonlarını güçlendirmek için volkanlardan gelen jeotermal enerjiyi kullanma planlarından bahsetti. Ülkede 21 yanardağ var ve Lord Fusitu’a’ya göre, “her yanardağ her zaman 95.000 megavat üretiyor ve çok fazla da arta kalıyor.” Lord, tek bir yanardağın günlük 2.000 dolar değerinde Bitcoin üretebileceğini ve bunun Tonga ailelerine verileceğini kaydetti.

Eski milletvekili, ülkenin El Salvador’un Bitcoin’i yasal ihale yapma hareketini kopyalamaya hazır olduğunu da kaydetti. Çarşamba günü yayınlanan bir dizi tweet’te Lord Fusitu’a, bunun bu yıl Kasım veya Aralık gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini söyledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir