Altcoin HaberleriKriptoKripto Haberleri

Ticaret devi Mitsui’ye bağlı altın tabanlı stabilcoinin yolda olduğu bildiriliyor!

Google News Abone Ol

Yerel haber ajansı Nikkei Asia Cuma günü bildirdiğine göre, Japon ticaret merkezi Mitsui’nin altına sabitlenmiş bir kripto para birimi çıkarmayı planladığı bildiriliyor.

ZipangCoin (ZPG) olarak adlandırılan Mitsui’nin yeni dijital para biriminin Şubat ayı başlarında çıkarılacağı ve kripto para borsaları aracılığıyla perakende yatırımcıların kullanımına sunulacağı bildiriliyor.

Stabilcoin, Londra Metal Borsası’ndan Mitsui tarafından yen cinsinden fiyatlarla, bir gram altına eşdeğer bir ZPG ile Sumitomo Mitsui Banking tarafından garanti edilen altın fiyatlarına bağlanacak.

Rapora göre, yeni altın stabilcoin başlangıçta Mitsui’nin tescilli kripto borsası aracılığıyla sunulacak ve daha sonra diğer borsalarda kullanıma sunulacak. Ticaret evi, Seven Bank Japan ile bir kripto ticaret platformu başlattı ve Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) onayı altında Kanto Yerel Finans Bürosu ile değişimi kaydetti.

Yeni altına dayalı dijital para birimi, finansal riski azaltmak ve enflasyona karşı korunmak için yeni seçenekler sunmayı amaçlıyor. Mitsui’nin yeni yatırım fırsatları sunmanın yanı sıra, ZPG’nin mağazalarda ve süpermarketlerde akıllı telefonlar aracılığıyla yapılan ödemelerin yanı sıra fatura ödemelerinde kullanılmasına izin vermeyi planladığı bildiriliyor.

Mitsui, stablecoin geliştirmeye odaklanan tek Japon şirketi değil.

Kasım 2021’de Mitsubishi UFJ, Mizuho Financial ve Sumitomo Mitsui Financial dahil olmak üzere 74 şirketten oluşan bir konsorsiyum, banka mevduatı destekli yen tabanlı bir dijital para birimi olan DCJPY’nin denendiğini duyurdu.

Nikkei’ye göre Mitsui, perakende odaklı ZPG’sini DCJPY’den önce yayınlamayı umuyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir