Kripto Haberleri

Thodex Vurgunu tekrar mı ediyor?

Google News Abone Ol

Türkiye’de hizmet sunan kripto para borsalarından birine dair art arda şikayetler gelmeye başladı. Borsada işlem yapan yatırımcılar alım satım ve para çekme işlemleri yapmaya devam ederken birden hesaplarının kapatılması gibi sorunlar yaşadıklarını ifade etmeye başladı.

Yatırımcılar tarafından yapılan bu şikayetler thodex vurgunu tekrar mı ediyor? Sorusunu akıllara getirdi. Thodex isimli borsa kuruluşu yatırımcılarını dolandırılmış ve çok sayıda yatırımcı büyük kayıplar vermişti.

Borsa Mağdurlarından dikkat çeken ifadeler

Kripto para borsasında işlem yaparken hesapları kapatılan veya hesaplarındaki paralara el koyulan yatırımcılar mağduriyetleri üzerine şikayetlerde bulunmaya başladı. Yapılan şikayetlerin savcılığın söz konusu borsaya soruşturma açmasına neden oldu.

Borsa mağdurlarından olan Eren Yıldırım, arkadaşlarını komisyonsuz işlem yapan borsaya yönlendirdiğini ve sonrasında borsa tarafından arkadaşıyla birlikte organize suça karışmaktan paralarına el koyulduğunu söyledi. Ayrıca borsa tarafından kendileri hakkında yapılan organize suç suçlamasının doğruyu yansıtmadığını belirtti.

Borsa mağdurları arasında bulunan Yusuf Balcı ise borsada bulunan hesaplarının birden kapatıldığını dile getirdi. Hesapları kapanmadan önce alım satım ve para çekme işlemlerini sorunsuz gerçekleştirdiklerini anlattı.

thodex

Avukattan Borsa hakkında açıklamalar

Türkiye’de kripto para üzerine işlem yapılmasına imkan veren borsa hakkında yatırımcıların şikayetleri şirkete soruşturma açılmasına neden oldu. Bu gelişmelerin üzerine mağdurların haklarını arayabilmeleri ve vurgun olayının olup olmadığına dair avukat Derya Özyurt’tan konuya ilişkin açıklamalar geldi.

TRT Haber kanalında konuşan başarılı avukat yatırımcıların paralarını 3-4 katına çıktığında çekme talebinde bulunduklarını ancak borsa tarafından hesaplarına bloke konulduğunu anlatıyor. Bloke üzerine firmaya ulaşan kişilerin firmadan paralarına savcılığın el koyduğu yönünde cevap aldıklarını ancak bunun doğruyu yansıtmadığını belirtiyor.

Borsaya Yatırım yapanların izlemesi gereken yol ne?

Firma tarafından borsadaki paralara savcılığın el koyduğu, dava açıldığı gibi cevapların doğruyu yansıtmadığını belirten avukat yatırımcıları uyarıyor.

Mağdur olmaktan korkan kişilerin borsa hakkında soruşturma açılmışken ve şikayetler artmışken haklarını aramaları yönünde uyarıyor. Mağdur olan kişilerin Cumhuriyet Başsavcılıklarına firma hakkında şikayette bulunabileceklerini belirtiyor. Ayrıca yapılan şikayetin güveni kötüye kullanma ya da nitelikli dolandırıcılık şeklinde yapılabileceğini ifade ediyor.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir