Nedir ?

Theta Nedir? Güçlü İş Ortaklarıyla Bize Ne Sunuyor?

Google News Abone Ol

Theta Nedir?

Theta merkezi olmayan video akışı sağlayan blockchain destekli küresel bir yazılımdır. Günümüzde video akışını sağlamak için operatör ağları olan içerik dağıtım ağlarına video akış içeriğinin ulaştırılması için ödeme yapılması gerekmekte. Theta ise küresel kullanıcı havuzunun yedek bant genişliği ve bilgi işlem kaynakları sunarak videoları aktarmasına olanak tanır ve bunu yaptıkları için onları ödüllendirir. Theta ağına daha fazla kullanıcı katıldıkça, daha fazla bant genişliği kullanılabilir ve böylece ağdaki videoların akış kalitesi iyileşir. Theta ayrıca açık kaynaklı bir yazılımdır. Bu bilgilere dayanarak Theta’nın orijinal bir fikir ve projeye sahip olduğunu  ve uzun vadede gelişmesinin olası olduğunu söylememiz mümkün.

maxresdefault

İlgili Makaleler

Theta’nın bu kadar güçlü oluşunun nedenleri

  • Güçlü iş ortaklarına sahip olması: Theta dünya devleri ile entegre bir şekilde önümüze geliyor. Proje Samsung ile kurduğu ortaklıkta Theta.tv’nin Samsunglara entegre bir şekilde geliyor. Ayrıca Dünya devi Google ile de iş ortaklığına giden Theta, Google Cloud işletme ortağı olacak.
  • Theta’nın orijinal fikri: Video akışını merkeziyetli yapıdan ayırmak operatörlere oranla maaliyeti çok daha aza indiriyor daha verimli ve daha adil bir yapı haline getiriyor.
  • Uygulamayı kullanan kullanıcıların ödüllendirilmesi: Kullanıcılar izleme esnasında token kazanabiliyor ve bu sayede ağa işlem gücü sağlarlar. Bu uygulama için iki taraf için de kazançlı bir uygulama diyebiliriz.
  • Platformun açık kaynaklı olması.

 

Theta’nın toplam arzı 1 milyar Theta ile sınırlandırılmış olup günümüzde 2 milyar 800 milyonluk piyasa değeri ile 2.82 dolar seviyesinden işlem görüyor ancak Theta anlaşmalarını açıkladığı süreçte ATH yapmış ve 14.28 dolarlık bir seviye yakalamıştı. Bu seviyelere platform geliştiği sürece uzun vadede tekrar erişmesi oldukça mümkün görünüyor.

Theta nasıl çalışır?

Theta, üç grup katılımcı tarafından desteklenen bir ağdır:

Kurumsal Doğrulayıcı Düğümler: Ağdaki işlemleri işleme hakkı için THETA tokenlerini paylayan şirketler. Geçerli Doğrulayıcılar Google ve Samsung’u içerir.

Koruyucu Düğümler: Kurumsal Doğrulayıcı Düğümleri tarafından önerilen işlem bloklarının doğru olmasını sağlamak için çalışmalar yapan kullanıcılar.

Kenar Düğümü:  TFUEL karşılığında bant genişliğini paylaşan veya video akışlarını Theta ağı üzerinden aktaran kullanıcılar.

D85KFwhXYAAa Hn 1

Theta Madenciliği Yapılabiliyor Mu ?

THETA madenciliği yapılan bir kripto para türü değildir. Ancak Theta’nın altcoin’i olan Theta Fuel madenciliği yapabilmemiz mümkün. TFUEL Ethereum ve NEO’daki gas gibi, ödeme aracı olarak kullanılıyor. Theta Edge Node adlı program ile Theta Mainnet’e yaptığınız katkı kadar TFUEL kazanabilir bu TFUEL’leri Edge Note üzerinden istediğimiz bir borsaya aktarabilir veya Theta Edge Node üzerinden TFUEL’lerimizi stake edebilir ve stake ettiğimiz orana bağlı olarak TFUEL kazanabiliriz. Ayrıca Theta.tv üzerinden yayın yapmak ve yayın izlemek için Theta Edge Node’u kullanabiliriz. Theta.tv’ye buraya tıklayarak gidebilir ve izleme yaparak TFUEL kazanabilirsiniz

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir