Metaverse Haberleri

The Sandbox ve TIME arasında önemli ortaklık

Google News Abone Ol

The Sandbox ve TIME arasında önemli bir ortaklığa imza atıldığı duyuruldu. Taraflar, bu hamleyle birlikte TIME şirketinin Metaverse üzerinde daha etkin bir rol oynamasını sağlayacak.

Amerikan medya şirketi TIME tarafından yönetilen bir NFT topluluk girişimi olan TIMEPieces ve Sandbox, Salı günü şirketin Metaverse üzerindeki ana hedefi olan ‘TIME Square’i geliştirmek için yeni bir ortaklık kurduklarını duyurdu.

TIME Square artık Metaverse’te

TIME Square, ikonik New York şehrinin görsel ruhu ve enerjisinden ilham alan bir buluşma yeri, sanat ve iş yeri olarak The Sandbox adlı projenin sanal zemini üzerine inşa edilecek. TIME Square alanının, TIMEPieces sahiplerine benzersiz deneyimler getiren kapsayıcı bir ortam olacağı açıklandı. Bölge, tartışmalara, etkinliklere, TIME Studios gösterimlerine ve eğitim deneyimlerine sanal erişim sağlayarak TIMEPieces topluluğuna hizmet edecek.

TIME Başkanı Keith A. Grossman, NFT.NYCnyc‘deki Sandbox etkinliği sırasında işbirliğini açıkladı ve aynı zamanda, dünyaca ünlü kültür merkezini Metaverse için yeniden düzenleyen TIME Square’i tasarlamaları için mimarlara yönelik açık bir çağrıda bulundu.

TIMEPieces, bölgeyi bir 3D yaratımı olarak yeniden tasarlayabilecek bir mimar belirlemek için dünya çapındaki canlı Metaverse meraklıları topluluğuna çağrıda bulunmuş durumda.

Grossman, “Amacımız bölgeyi Metaverse’ün kalbi yapmaktır.” dedi. “TIMEPieces’in Eylül 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana, TIME’ın oluşturduğu benzersiz 100 yıllık miras ve yaklaşımdan yararlanan Web3 topluluğunu geliştirmeye odaklandık.” diye de devam etti.

Şirketlerin Metaverse’e ilgisi giderek artıyor

TIME ve The Sandbox arasındaki bu ortaklık Metaverse alanında ne bir ilk ne de son konumunda. Şirketlerin bu alana olan ilgisi giderek artarken, yine bu alana yapılan yatırımlar da milyarlarca doları buldu. Özellikle Meta ve Microsoft gibi şirketler Metaverse üzerinde daha fazla paya sahip olmak adına adeta birbirleriyle yarışıyorlar.

Ülkemizde de son dönemlerde bu sektöre olan ilgi patlama yapmış durumda. Kısa bir süre önce duyurulan TRT Metaverse girişimi de buna güzel bir örnek olabilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir