Metaverse Haberleri

The Sandbox Metaverse dünyasına olan ilgi azalıyor!

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarında son zamanlarda yaşanan ani çöküşler metaverse dünyasına da sıçramış görünüyor. Son olarak da bu alanın en ünlü projelerinden biri olan The Sandbox (SAND) için aktivitede ciddi bir azalma görüldü. Son günlerde, OpenSea üzerinde metaverse dünyasında yer alan NFT ürünlerini pazarlayan şirketin istatistikleri adeta dibi boylamış durumda.

Sandbox Metaverse ürünlerine olan ilgi azaldı

teknik grafik
Kaynak: OpenSea

The Sandbox (SAND) projesi, 2021 yılında metaverse sektörünün patlamasıyla birlikte önemli bir çıkış yapmıştı. Ancak, 24 Mayıs itibariyle OpenSea üzerinden alınan verilerde bu durumun eskide kaldığı göze çarpıyor. Piyasalardaki son düşüşlerden de etkilenen satışlarda ciddi bir azalma mevcut.

Kullanıcılar, OpenSea üzerindeki The Sandbox mağazasından satın aldıkları NFT ürünlerini kendi metaverse dünyalarında kullanabiliyor. Kullanıcılara dünyalarını özelleştirme fırsatı sunan bu ürünlere olan ilgiyse giderek azalıyor.

24 Mayıs 2022 gününde yani dün OpenSea üzerindeki Sandbox mağazasında sadece 24 adet satış yapıldı. Son birkaç haftadır benzer seviyelerde dolaşan istatistikler mayıs ayının başında çok daha iyi seviyelerdeydi. Terra’nın çöküşünden her sektörün etkilendiği gibi metaverse sektörünün de etkilendiği görülüyor. Kullanıcılar şu anda alım-satım yapmaya pek sıcak bakmasalar da 2022 yılında The Sandbox metaverse dünyasında çeşitli etkinlikler devam edecektir. Özellikle de ünlü moda ve spor markalarının bu sanal dünya üzerindeki sunumları her geçen gün artıyor.

Popüler metaverse projesi The Sandbox’ın yerel token birimi olan SAND için benzer bir senaryo yaşanmakta. 24 Mayıs itibariyle yani dün SAND coin 1.28 dolardan işlem görürken %4’lük bir düşüş yaşadığı göze çarpıyor. 25 Mayıs gece 01:00 ‘da 1.30 dolardan işlem gören SAND için beklentiler yüksek olmasına rağmen neler olacak hep beraber takipteyiz. Projenin haber yayın saatleri itibariyle olan market kapasitesi ise 1,57 milyar dolar civarında.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir