NFT Haberleri

Tezos ağındaki NFT hareketliliği artmaya devam ediyor

Google News Abone Ol

Kripto para piyasalarında yaşanan son çöküşlere rağmen, Tezos NFT piyasası Temmuz ayında rekor ve tarihi satışlar görmeyi başardı. Bununla birlikte, Tezos ağında satış rekorları kırıldı ve ağda satış yapan ünlü isimlerden Marina Abramović, Iskra Velitchkova ve Zach Lieberman ve Zancan gibi sanatçıların hepsi bu rekora önemli katkıda bulundular. Tezos üzerindeki NFT aktivitesi giderek artarken yatırımcılar, önümüzdeki aylarda ağdaki bu gelişmelerin hızlanacağını düşünmekte.

Ünlü sanatçılar Tezos ağında

Ünlü performans sanatçısı Marina Abramović’in NFT’deki ilk çıkışı, bu hafta Circa Art platformunda ilk 24 saatte 300.000 dolardan fazla kazanç elde etmeyi başardı. Abramović’in THE HERO 25FPS’si, sanatçının web3’e girişini temsil ediyor ve Tezos’ta oluşturulan performans sanatının ilk örneği olarak da kayda geçmekte.

Diğer önemli satışlar arasında, ikincil piyasada 113.000 dolara satılan ve onu Tezos’taki en yüksek ikinci tekil satış yapan üretici sanatçı Zancan’ın bir parçası yer alıyor.

Ek olarak, sanatçı Iskra Velitchkova ve Zach Lieberman arasındaki işbirliği, birincil satışlarda 350.000 doların üzerinde gelir elde etti ve bu da onu bugüne kadar en çok satan Tezos projelerinden biri haline getirdi. Bu büyük ve rekor değerindeki satışa ek olarak, Tezos NFT sanat topluluğu, Tezos blok zincirinde oluşturulan üretken sanat eserlerinin bir sürümünü kutlayan “1’de 1 Ay” adlı bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Etkinlik, birincil pazar satışlarında 300.000 dolar elde etmeyi başarmış durumda. Stil ve ortamdan 2.195 sanatçıdan oluşan bir grup tarafından toplamda 7.670 NFT ürünü oluşturuldu. Ayrıca, bu etkinlikte bulunan bazı ünlü sanatçılar arasında Rubenfro, Laurence Fuller, Frederik Vanhoutte ve Sutu gibi isimler bulunmakta.

Son olarak, müzayede platformu VerticalCrypto Art, Londra’nın ilk NFT festivali Proof of People’ı ünlü Fabric London’da ağırlayacağını açıkladı. Etkinlikte 2.000’den fazla katılımcının ilgisinin olduğu açıklandı ve etkinliği çevreleyen açık artırma, toplam 64.000 dolarlık bir satış getirdi. Üç gün süren festivalde Misan Harriman, Mario Klingemann, Sofia Crespo, DJ Richie Hawtin ve diğerleri gibi 70’den fazla sanatçı yer aldı.

Son günlerde görülen bu inanılmaz satış rakamları ve başarılı hamleler, Tezos blok zincirinin günümüzün NFT pazarındaki etkisini vurgulamakta. Eğer topluluğun bu alana olan ilgisi devam ederse Ethereum üzerinden daha fazla pay kaptıklarını da görebiliriz.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir