Kripto Haberleri

Tether (USDT) artık Tezos üzerinde de çalışıyor

Google News Abone Ol

21 Temmuz tarihinde Tether Operations Limited (Tether), stablecoin projesi Tether’in (USDT) resmi olarak Tezos ve Bitfinex’te yayında olduğunu duyurdu. Ek olarak, enerji tasarruflu ve kendi kendini yenileyen blok zinciri Tezos, artık en popüler sabit paralardan biri olan Tether’e (USDT) sahip olduğunu belirtti. Aynı şekilde Tether (USDT) sahipleri, yapılan bu geliştirme ile popüler Bitfinex borsasında kolayca stablecoin alıp satabilecekler.

Tether üzerindeki geliştirmeler devam ediyor

Konuyla ilgili olarak Tether CTO’su Paolo Ardoino, artık Tezos blok zincirinin bir parçası olan stablecoin projeleri hakkındaki duygularını şu şekilde paylaştı:

Tezos’ta var olmaktan ve büyüyen ve canlı topluluğuna dijital token alanındaki en likit, istikrarlı ve güvenilir sabit paraya erişim sunmaktan heyecan duyuyoruz.

USDT’nin Tezos ile yapılan bu entegrasyonu, orijinal PoS blok zinciri ağı için önemli bir kilometre taşı olarak görülüyor. Tezos, kullanımda yıldan yıla artışların yanı sıra yıllar içinde önemli bir büyüme de gördü. Blockchain teknolojisi ile Tezos 2021 Yıllık Elektrik Sermayesi Geliştirici Raporuna göre en büyük geliştirici ekosistemleri arasında bile yer almayı başarmış durumda.

Bu yeni duyuru ile Tether (USDT) artık sürekli büyüyen ve hızla genişleyen Tezos ekosisteminin bir parçası olmuş durumda. Bu ekosistem, NFT pazaryeri Objkt.com, üretken sanat platformu fx(hash), gelir toplama protokolü Youves ve merkezi olmayan değişim/EVM köprüsü Plenty gibi platformlardan oluşmakta. Ayrıca Manchester United, Team Vitality, McLaren Racing, The Gap gibi büyük markalar da Tezos ile bir işbirliği içerisinde. Bu durumun da yine USDT açısından faydalı olması bekleniyor.

Duyuru aynı zamanda Tether’in (USDT) büyüyen dijital varlık alanında işbirliğine ve birlikte çalışabilirliğe öncülük etme taahhüdü ile de uyumlu görünüyor. Tether, bu kararla birlikte finans sektöründeki en büyük atılımda lider olma çabalarını sürdürmek istediğini kanıtlamış oldu.

Aynı zamanda Tezos, merkezi olmayan finans ve Web3 dünyasına bakan birçok marka ve kurum için platformlardan biri olmaya devam ediyor. Kendisini sürekli geliştiren ağı ve teknolojisi ile birlikte ilerleyen süreçlerde XTZ token için de önemli atılımlar yaşanacaktır.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir