Kripto Haberleri

Tether (USDT), artık Polygon ağında da çalışacak

Google News Abone Ol

Tether, dolara sabit olan USDT coin için Polygon’da (eski adıyla Matic Network) destek vereceğini duyurdu ve kripto pazarındaki hakimiyetini genişletmek istediğini bir kez daha kanıtladı. Tether, kısa bir süre önce yaşanan TerraUSD (UST) çöküşünün ardından bazı soru işaretlerini üzerine çekmişti. Bu nedenle de piyasa hakimiyetinin bir kısmını USDC tarafına kaptırdı. Şirketin bundan ötürü, hakimiyetini geri kazanmak ve daha fazla kitleye erişmek için çalışmalara devam ettiği biliniyor. Bu çalışmalardan sonuncusu da Polygon ağında çalışan USDT güncellemesini duyurmak oldu.

Tether, artık 11 farklı ağda birden çalışıyor

Tether (USDT), şu anda; Polygon, Ethereum, Solana, Avalanche, Algorand, Tron, Omni, EOS, Liquid Network, Kusama ve Bitcoin Cash ağlarında başarılı bir şekilde çalıştırılabiliyor. Bu sayede her bir ağda çeşitli DeFi protokollerine de uyarlanabilen USDT’nin bu sayede her geçen gün daha fazla geliştiriciyi tarafına çekmesi hedefleniyor.

Tether, USDT’nin Polygon’da piyasaya sürülmesinin blockchain ağ ekosistemine yardımcı olacağını söyledi. Polygon şu anda 19.000’den fazla merkezi olmayan uygulamaya sahip durumda. Tether’e göre, kullanıcıları artık bu ekosisteme ve ekosistemden dışarıya para taşımak ve gelir elde etmek için USDT’yi kullanabilecekler. USDT birçok blok zincirinde mevcut olsa da, Block’s Data Dashboard’un altındaki tablonun gösterdiği gibi Ethereum ve Tron üzerindeki kullanımları diğer ağları adeta gölgesinde bırakıyor.

USDT’nin Tron üzerindeki popülaritesinin ana nedenlerinden biri, bu blok zincirin Ethereum’dan daha ucuz ve daha hızlı olmasıdır. Yatırımcılar, Tron’un USDT’sini öncelikle platformlar arasında para transfer etmek için kullanırlar. Ancak yatırımcılar ve geliştiriciler için artık Polygon da bir seçenek olacak.

Tether, gelecekte USDT’yi daha fazla sayıda blok zincirde başlatmayı planlıyor. Bu haftanın başlarında şirket, Latin Amerika’ya genişlemesinin bir parçası olarak Meksika pesosuna bağlı olduğunu duyurduğu bir sabit token piyasaya sürdü.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir