Kripto Haberleri

Tether, Meksika pezosuna sabitlenmiş MXNT projesini duyurdu!

Google News Abone Ol

Tether, Latin Amerika pazarında daha etkin bir rol oynamak için Meksika pezosu ile bağlantılı yeni bir sabit token projesi çıkardı.

Tether, bugün yapığı açıklamada MXNT olarak adlandırılan sabit tokenlerin başlangıçta Ethereum, Tron ve Polygon’daki blok zincirlerde aktif bir şekilde çalışacağını söyledi.

Bu yeni Tether MXNT projesi, USDT’nin dolara, avroya ve Çin yuanına sabitlenen diğer projelerden sonra Tether‘in dördüncü istikrarlı coin projesi oldu.

Tether CTO’su Paolo Ardoino konu hakkında şu açıklamalarda bulundu, “Geçen yıl Latin Amerika’da kripto para kullanımında bir artış gördük, bu da alanımızı neden genişletmemiz gerektiğini açıklıyor” dedi. İstikrarlı bir pezo bağlantılı coinin piyasaya sürülmesi, gelişmekte olan piyasalarda ve özellikle Meksika’da ticarete katkı sağlayacak.” diye de ekledi.

MXNT nedir?

Tether’in yeni sabit token projesi olan MXNT, Meksika pozosu ile ilişkili bir sabit token projesidir. Şu anda kripto hacminin giderek arttığı Latin Amerika’ya genişlemek isteyen şirketin MXNT ile yeni kullanıcıları kendine çekmesi bekleniyor. Kısa bir süre sonra aktif olarak kullanılmaya başlanacak olan projenin günlük milyonlarca dolarlık işlemler için yardımcı olması hedeflendi.

Latam genleşmesi için test alanı

Tether, MXNT’nin piyasaya sürülmesinin Latin Amerika’da yeni kullanıcıları sektöre çekmek için bir test olacağını ve bölgede daha fazla sayıda sabit token projelerinin önünü açacağını söyledi. Tether’in euro ve yuan’a bağlı sabit tokenleri olsa da, ABD dolarına bağlı istikrarlı USDT daha popüler bir konumda. Ancak buna rağmen kısa bir süre önce algoritmik sabit token TerraUSD’nin (UST) çöküşü ardından piyasaya salınan korku onun da ticaret hacmini kesintiye uğratmış durumda.

The Block üzerinden elde edilen verilere göre USDT, toplam arzı 77 milyar doları aşan değeriyle dünyanın en büyük sabit token projesi olmaya devam ediyor.

Sabit token projelerinde yaşanan düşüşler piyasada yatırımcıları korkutmuştu. Ancak, konu hakkında Tether projesinin arkasındaki isim olan Paolo Ardoino kısa süre önce şunları söyledi: “Tether’in sabit durumunu kaybetmediği gerçeğini ve alıcıların satın alma yapmasına izin verme kolaylığını vurgulamamız gerekiyor.”

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir