Altcoin HaberleriKripto Haberleri

Terra’nın Yüzde 95’le kabul edilen teklifi başarısız oldu

Google News Abone Ol

Geçtiğimiz haftalarda kripto para piyasalarından milyarlarca doları silen Terra olayına ilişkin gelişmeler gelmeye devam ediyor. Projenin arkasındaki isim olan Do Kwon tarafından geçtiğimiz günlerde 1299 numaralı teklif kullanıcılara sunulmuştu. Oylamada %95 oy alarak kabul edilen teklifin işleviyse bazı protokollerdeki kilitli olan toplam 154.7 milyon UST’yi serbest bırakmaktı. Buna ek olarak da UST ve LUNA arasındaki transferleri tekrar aktif hale getirecek olan teklifin teknik aksaklıklar nedeniyle çalıştırılamadığı kaydedildi.

Terra için fiyaskolar devam ediyor

Kripto para piyasalarında yatırımcılara ciddi bir kayıp yaşatan Terra için fiyaskolar yaşanmaya devam ediyor. Şu anda ağı kurtarmak için çeşitli tekliflerin sunulduğu Terra’da ne yazık ki bu hareket de doğru bir şekilde yürütülemedi. Bununla birlikte yatırımcılar iyice umudunu kaybetmeye başlamış durumda. Olaya sosyal medyadan da önemli bir tepki yükselirken ağın akıbetinin ne olacağı merak ediliyor.

Terra ağında yaşanan sorunların ardından doğrulayıcılar tarafından UST ve LUNA arasında transferi sağlayan IBC sistemi kapatılmıştı. Ağın güvenliği ve daha fazla aksamaması için kapatılan IBC nedeniyle Osmosis ve diğer Terra üzerinde çalışan merkeziyetsiz borsalarda işlem yapılamıyor.

Yatırımcılar için geleceğe dair önemli bir umut olan 1299 numaralı teklifin başarılamaması Terra için sorunları daha da büyütmüş durumda. Yaşanan olayın sosyal medyaya yayılmasıyla hali hazırdaki Terra yatırımcıları satış yapmaya devam etti. Bunun sonucunda da Terra (LUNA) altcoin projesinin değerinde önemli bir düşüş yaşandı. Son 24 saatte %15 civarında gerileyen LUNA için 0.0001596 dolar noktasından işlem görülüyor. Şu anda 0.0001500 desteğine tutunan sansasyonel coin projesinde işler daha kötüye gidebilir.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir