KriptoNedir ?

Terra(LUNA) Nedir? LUNA Güncel Analizi!

Terra, Cosmos SDK kullanılarak oluşturulmuş ve stablecoinlerin yaratılmasında uzmanlaşmış bir blockchain ağıdır.

Google News Abone Ol

Terra(LUNA) Nedir? Ne Zaman Kuruldu?

Güney Koreli firma Terraform Labs, 2018 yılında şirketin CEO’su olan Daniel Shin ve Kwon tarafından kuruldu. Kwon 29 yaşında eski bir Microsoft çalışanıdır; Shin şimdi bir Terra ortağı olan Chai çevrimiçi ödeme hizmetine başkanlık ediyor.

Terra, Terraform Labs tarafından geliştirilen ve girişimin kripto para birimlerine ve finansal uygulamalarına güç sağlayan bir blok zinciri projesidir. Terra, Bitcoin gibi kripto para birimlerine özgü oynaklığı azaltmayı amaçlayan bir sabit paradır. Tether gibi bazı sabit paralar, bir algoritma ve ilgili rezerv jetonunun aksine, nakit ve nakit eşdeğerleri aracılığıyla ABD doları gibi daha geleneksel para birimlerine sabitlenir.

İlgili Makaleler

Yeni UST  tokenlarını basmak için, başka bir dijital jeton ve rezerv varlığı olan Luna’nın bir yüzdesi “yakılır”. UST talebi, para birimini kullanan daha fazla insanla artarsa, daha fazla Luna otomatik olarak yakılacak ve bir topluluk havuzuna yönlendirilecektir. Bu dengeleme eyleminin bir dereceye kadar fiyatı dengelemeye yardımcı olması gerekiyor.

shutterstock 2057905397

Terraform Labs, büyük bankalardan ve fintech uygulama üreticilerinden bağımsız bir dijital finansal sistem oluşturmak için Terra’nın blok zincirini ve Kore wonuna sabitlenmiş biri de dahil olmak üzere ilişkili kripto para birimlerini kullanmayı planlıyor. Şimdiye kadar, ana büyüme kaynağı, insanların Terra’nın blok zinciri üzerine kurulu Chai ödeme uygulamasını kullanarak kahve gibi mağazalardan mal satın aldığı Kore’de oldu. Kwon, şirketin ilişkili Mirror ticaret uygulamasının Çin ve Tayland’da büyüme yaşadığını söyledi.

UST ile Arbitraj

TerraUSD (UST) gibi bir sabit coini endekslemek için, LUNA’nın USD değeri UST tokenlerle 1’e 1 oranda dönüştürülebilirdir. Örneğin UST anlık olarak 1,03 dolar olsun UST ile USD arasında fiyat farkı var ancak bunlar bire bir dönüştürülebildiğinden elimizdeki USD’ yi UST’ye çevirebiliriz ve bu şekilde para kazanabiliriz. Arbitraj yaparken aynı zamanda borsalar üzerinde komisyon kesintisine maruz kalacağımızdan küçük paralar ile arbitraj yapmak genelde çok karlı bir iş değildir. arbitrajın nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz

LUNA Madenciliği Yapılabiliyor Mu?

Madenciliği yapılabilen bir kripto para birimidir. ASIC cihazları kullanarak Terra (LUNA) ağı üzerinde madencilik yapabilirsiniz. LUNA bu konularda madenciliği en çok yapılan kripto para birimleri arasında yer alıyor ancak günümüzde madenciliğin popülerleşmesi ile birlikte madencilik yapan insan sayısı da oldukça fazla arttığından kazancınız düşündüğünüz kadar yüksek seviyelere ulaşmayabilir. Madencilik için yeterli araştırmayı yaptıktan sonra bu işe girmenizi tavsiye ederiz.

Luna Güncel Teknik Analizi

 

luna1

Luna grafiğini daha önce paylaşmıştık. Bahsettiğimiz alım lokasyonundan yaklaşık %25 yukarı çıkmış durumda. Bundan sonra yapılması gereken stratejinin iz süren stop tekniği ile üstteki direnç seviyelerine kadar taşımak. Kanalın üst kısmına geldiğinde kar alınması gerekiyor diye düşünüyorum. MA50 seviyesi düşen trendin üst kısmına yakın yerlerde. Bu sebeple o kısımlara geldiğinde kırılımı takip etmek gerekiyor.

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto’nun görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir