KriptoKripto Haberleri

Terra’dan sonra DEI de düşüşe geçti!

Google News Abone Ol

Geçtiğimiz hafta Terra’nın çöküşünden sonra kripto para piyasasında stablecoin’lere karşı endişe duyulmaya başlandı. Bir başka sabitcoin olan DEI’de düşüşe geçti ve 1 dolarlık çıtasını kaybetti. Kripto para piyasasının en rağbet edilen popüler para birimi olan Tether’de dahi  hacim kaybı yaşanmaya devam ediyor.

CoinGecko verilerine göre, DEI 60 sentin de altına geriledi. DEI Kripto  piyasasında yaklaşık 63,5 milyon dolarlık bir hacme sahip olduğu bilinen DEI’nin, Terra’nın ardından düşmesi endişeleri daha da artırmış durumda.

Tether’de hacim kaybı hala devam ediyor

Kripto para piyasasının en popüler sabitcoini olarak tanıdığımız Tether’de hacim kaybı yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Tether yatırımcıları piyasadan 7 milyar dolar çektiler. CyrptoCompare’nin verilerine göre son 5 günde Tether %9 oranında bir piyasa değeri düşüşü yaşadı. 76 milyar dolara kadar geriledi.

Terra ve Luna Kripto Para Piyasasını altüst etti

Ülkelerin ve birçok uluslararası kuruluşun Kripto paralara yönelik düzenlemelere gittiği ve kripto para birimlerini bünyelerine katmayı planladıkları bir süreçte sabitcoinler’in yaşamış olduğu düşüşler olumsuz algı oluşturdu. ABD Hazine Bakanı Yellen, geçtiğimiz günlerde sabitcoinler için finansal istikrara yönelik risk oluşturuyorlar ifadesini kullanmıştı. Düzenleyici bir çerçeve etrafından çalıştıklarını ifade etmişti.

Yellen bu ifadesinde Terra’nın düşüşünü ifade ederek, Riskleri reel yaşamda tecrübe ettiklerini söylemiştir. Yellen sözlerini bu hafta yineledi ve risklerin sistemik tehdit olmadığını belirterek ”Bunu mevcut ölçekte finansal istikrar için gerçek bir tehdit olarak nitelendirmezdim lakin çok çabuk büyüyorlar” diye ifade etti.

ABD Hazine Bakanı’na göre Merkez Bankası Dijital Para Birimi sabitkoinlerin yaygınlaşmasını azaltabilir.

Terra’nın ardından diğer sabitcoinler’de yaşanan düşüşler ardı ardına Kripto para piyasasını sarsmaya devam ediyor ve kripto para piyasasının bel kemiğini oluşturan sabitcoinlere karşı güveni zedeliyor. Yaklaşık 10 gündür süre gelen bu düşüş devam ediyor. Luna 80 dolardan sıfıra yaklaşıyorken UST 1 doların altına geriledi.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir