Kripto HaberleriAltcoin Haberleri

Terra’da istifa şoku! Terra (LUNA) Hukuk Departmanında istifalar yaşanıyor

Google News Abone Ol

Kripto para piyasasında yaşanan son dalgalanmalar dolayısıyla Terra’da sular durulmuyor. Ekip’te çözülmeler başladı. Terra’nın hukuk departmanında çözülmeler yaşanmaya başladı, şirketin baş danışmanı dahil olmak üzere birçok hukuk çalışanı istifa ettiğini açıkladı.

TerraUSD(UST) stablecoin’inin yaşadığı çöküş dolayısıyla Terra pazarında inanılmaz hasarlar oluştu. Düşüşler sonrası ekibin hukukçuları hemen istifa ettikerini açıkladılar. Şuan Terra’nın hukuksal işleri dışarıdan ücretli danışman tutmak suretiyle idare ediliyor.

Marc Goldish, Lawrence Florio, Noah Axler olmak üzere Terra ekibinin tüm hukuk departmanı  Linkedin  hesapları üzerinden istifa ettiklerini açıkladılar. Şirket ile ilişkilerini Mayıs ayı içerisinde sonlandırdıklarını takipçileri ile paylaştılar.

Gemiyi ilk önce hukukçular terketti!

Geçtiğimiz haftada çöküş yaşayan Terra için hala zorlu günler bitmiş değil. Terra kurucusu Do Kwon, kurtarmak amaçlı bir çatallama olarak tanımladığı bir kurtuluş modeli ortaya koymuştu, lakin bu model de kurtarmak için yeterli değil gibi gözüküyor, mağdurların tepkisi hala devam etmekte.

Terra şirket sözcüsü hukuk departmanındaki istifaları işaret ederek, Terra Labs bugünlerde zorlu günler geçiriyor,  ekip üyelerinden birkaç  istifa yaşandı, dedi. Diğer ekip arkadaşların ise tutku ile Terra’nın kurtuluşu için çalışmaya devam ettiklerini ifade etti.

Şirket sözcüsü Terra ekosisteminin yeniden canlandırılacağını ve yeniden inşa edeceklerini ifade etti.

Terra 2018 senesinde, Do Kwon ve Daniel Shin tarafından kurulan Terra labs tarafından desteklenmektedir. Terra Labs Terra block zincirinin arkasında itici bir güç görevi görmektedir. Terra USD(UST) sabitcoin’i geçen hafta 1 dolarlık denge fiyatından saparak keskin bir düşüş yaşadı. Terra’nın bir diğer kripto para birimi olan Luna ise eşi benzeri olmayan bir çöküşle hacim kaybı yaşadı. Kriz milyonlarca Bitcoin’in satılmasına sebep oldu. Yapılan çabalar karşılığını bulamadı. Terra’da henüz sular durulmuş değil.

UYARI! Teknik Analiz Sorumluluk ReddiUYARI! Webkripto.com’ da ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir ve yatırım tavsiyesi içermemektedir. Webkripto.com’un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı kendiniz yapmalısınız. Web Kripto ve Yazar Ekibi bu konuda sorumluluk kabul etmemektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir